Co všechno se sází v dubnu?

 Zahrada 
24. dubna 2019 08:53 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Nyní máte ještě čas nasadit vše, co jste doposud nestihli  Depositphotos
V dubnu mají zahradníci nejvíce práce. Stoupají teploty, všechno začíná kvést a je potřeba zasadit nejrůznější rostliny a dřeviny. Pokud se sázením začínáte, měli byste mít přehled o tom, co všechno tento měsíc je potřeba udělat.

V dubnu se náhle oteplilo a nyní je potřeba zasít vše, co jste ještě doposud nestihli. Pokud máte větší zahradu, čeká vás spousta práce. Po čase svou vynaloženou námahu oceníte.

Stromy

Duben je vhodný pro sadbu ovocných a okrasných stromů. Jabloně, meruňky, hrušně, třešně nebo broskvoně. Před zasazením by se měly stromky namočit na pár hodin do vody. Vykopejte jámu, kterou dostatečně zvlhčíte a poté tam své ovocné stromy zasadíte. Nezapomínejte na důkladnou zálivku.

Balkonové květiny

Nyní je ideální doba zasadit do truhlíků balkonové květiny, pokud chcete, aby byl váš balkon obsypaný květinami. Před nedávnem se začalo oteplovat, takže některé balkonové rostliny vydrží už i venku a nezmrznou vám. Balkonových květin existuje velká spousta, mezi nejoblíbenější patrně patří petúnie, protože se prodávají v několika barvách a rychle se rozrostou.

Balkonové květiny je potřeba od nasazení hnojit zhruba jednou týdně tekutým hnojivem. Nezapomínejte na pravidelnou a dostatečnou zálivku. Balkonovým květinám se dobře daří v samozavlažovacích truhlících.

Bylinky

Pokud jste nechávali od února či března klíčit semínka bylinek, momentálně je čas, abyste je přesadili do truhlíků. Když jste nesázeli semínka, vypěstované bylinky si můžete koupit z obchodu a přesadit si je, aby se vám více rozrostly. Nejoblíbenější je patrně máta, která krásné voní a čaj z ní chutná velmi dobře.

Zelenina

V dubnu můžete na zahradu zasadit téměř všechny druhy zeleniny. Naklíčené brambory, salát, červenou řepu, ředkvičky, hrách, česnek, mrkev, kopr, zelí, kapustu nebo kedlubny.

Některé druhy zeleniny se vyplatí nasadit do skleníku, rychleji budou plodit a v chladných nocích nezmrznou. Mezi takové se řadí rajčata, cukety, okurky nebo papriky. Nejlepší je sázet zeleninu ve večerních hodinách. O tom, jak si vypěstovat zeleninu na balkoně, jsme psali zde.

Trávník

Pokud si chcete zasít nový trávník, v dubnu je ideální doba. Dodejte půdě živiny a pravidelnou zálivku. Pokud už trávník nasazený máte, je potřeba o něj v dubnu začít pečovat. Prokypřete půdu a dopřejte mu vhodné hnojivo.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Tech

Nový typ solárů je schopný vyrábět energii i v noci

Zavřít reklamu