Ozdobte si zahradu nebo vinohrad vlastním strašákem do zelí

 Dílna 
26. dubna 2019 12:55 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Strašák má chránit úrodu a odehnat vetřelce Shutterstock
Pole se dříve hemžila strašáky do zelí, nyní už tak často k vidění nejsou. Jejich úkolem je chránit úrodu a odehnat ptáky, zvěř a jiné vetřelce. Na zahradě je můžete mít jako hlídače, ale také jako zajímavost.

Technologie jdou dopředu a někdo zahání ptáky nebo zvěř pomocí akustických plašičů a jiných technických věciček. Pokud ale chcete mít na zahradě zajímavost, sáhněte ke staré osvědčené technice strašáků do zelí. Při jejich tvoření si můžete i s dětmi užít spoustu legrace.

Hastrman i čert

Lidé znají strašáky po celém světě. Mohou to být jen dva kůly stlučené k sobě, aby vytvořily kříž, na který se pověsí staré oblečení. Pak už je na každém, jak si svého ochránce pole nebo zahrady vyzdobí. Fantazii se meze nekladnou, takže můžete mít podobu obyčejného člověka, ale také pohádkových postav jako hastrman nebo čert a dalších osob.

K jeho výrobě můžete použít slámu, staré oblečení, květináče, kbelíky, košíky, ale třeba i helmu. Pokud nebudete chtít strašáka statického, můžete místo kůlů použít různé větve a zavěsit je třeba na strom. Ve větru tak docílíte toho, že se bude strašák hýbat, což vzbudí ještě větší strach.

Nejtěžší je hlava

Při výrobě si nezapomeňte nůžky, provázky, ale taky pokrývku hlavy. Nejtěžší je vyrobit hlavu. K jejímu vytvoření vám pomohou dámské silonky nebo staré punčocháče. Zasukujte místo, kde se spojují nohy s trupem, přičemž nohy ustřihněte. Do zbylé části pro trup nacpěte trávu, seno nebo staré oblečení, aby vznikla kulatá hlava. Variantou je také použít květináč.

Z textilu, papíru nebo pomocí barev vytvořte oči, pusu a nos. Použít ale můžete i jakoukoliv masku, díky které obličej získá podobu hastrmana, čerta, ale také třeba hororové postavy a podobně. Z provazů nebo krepového papíru nastříhejte vlasy, použít klidně můžete i starou paruku. Na hlavu můžete narazit starý slaměný klobouk, kšiltovku, nebo kapuci.

Seno a sláma

Vycpat musíte i tělo. Nejlépe se k tomu používá seno nebo sláma, využít můžete ale třeba i pytlíky s pískem nebo hlínou a staré oblečení. Pokud používáte seno, nechte ho přesahovat i okraje košile nebo trička a kalhot, aby to vypadalo jako skutečné ruce a nohy.

Pokud chcete strašáka nazdobit, klidně použijte sukni nebo nátělník, na nohy silonky, odvážnější mohou zkusit i bikiny. Dát mu můžete i boty, na záda batoh, aktovku, do vlasů mu dát mašle nebo mu nad hlavu pověsit deštník. Možná strašák v takovém případě nebude odhánět ptáky, ale aspoň děti ho budou mít za oblíbeného kamaráda a sousedé se mu také zasmějí. O sekání trávy jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu