Máte rádi kaktusy? Vypěstujte si vlastní

Kaktusy zvládne pěstovat každý
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
13. října 2019 17:07 / Depositphotos
  0   0
Stačí do bytu přidat několik živých, zelených dekorací a hned působí více jako domov, navíc tím automaticky zlepšíte kvalitu vzduchu uvnitř. Pokud se bojíte, že byste se o ně nedokázali postarat, řešením všech vašich obav jsou kaktusy, o které zvládne pečovat každý.

Nejenže je snadné se o kaktusy starat, ale je také jednoduché je množit. Zde je několik tipů, díky kterým se vám to podaří s co nejmenší námahou a bez komplikací.

Vyberte si správný kaktus na rozmnožení

Nejlépe se rozmnožují kaktusy, které se samy rozdělují na jednotlivé části jako například opuncie, případně ty, na kterých rostou pupeny, což jsou v podstatě mini klony rodičovského kaktusu. I když se vám množení podaří téměř s jakýmkoliv kaktusem, proč nezačít zlehka? 

Začněte celý proces ve správném období

Kaktusy žijí pro světlo, takže jaro je všeobecně vhodná doba, kdy se do množení pustit, protože nové kaktusy budou mít před sebou dlouhé období slunce. Typicky se nám během zimy tolik slunečního svitu nedostává, ale načasování může být více flexibilní, pokud žijete na místě s dostatkem slunce během celého roku nebo růst podpoříte žárovkami.

Dejte pozor, aby se odřezek nejdřív zahojil

Ujistěte se, že se odřezek před tím, než ho dáte do hlíny, zahojí. Jinak vám místo zakořenění shnije. Rostlina se potřebuje nejprve zahojit, než je připravena na nový růst. Teprve potom ji zasaďte do půdy a počkejte několik dní, než ji zalijete. Poté zalévejte pravidelně, dokud se nevytvoří kořeny.

Nakonec přejděte na běžnou péči

Když se dostanete do fáze, kdy si nová rostlina vytvoří kořeny, máte v podstatě vyhráno. Od té chvíli se k ní chovejte jako k normálnímu kaktusu. Před každým dalším zaléváním vždy nechte hlínu úplně vyschnout. Rozmnožování je součástí přirozeného cyklu kaktusu a je pozitivní pro jeho celkové zdraví. Když kousek odříznete, podpoříte vznik nových výrůstků. Zde je několik dalších triků, které vám pomohou k tomu, aby se vašim kaktusům dařilo.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm vlastně nebyl

Věda & Vesmír

Erupce sopky na Aljašce. Neobvykle dobře zachovalá vrstva popela odhalila zajímavé skutečnosti

Bydlení

Dvířka trouby se mohou až nechutně zašpinit. Vyčistěte je bez velké námahy

Zavřít reklamu