Kde sehnat krabice na stěhování?

 Dům 
29. ledna 2017 18:23 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Sehnat větší množství krabic není vždy snadný úkol. Shutterstock
Každý, kdo se někdy stěhoval, to zná. Na začátku stěhování sháníte co nejvíce krabic, abyste se jich po zabydlení následně zbavili. 

Budete se zanedlouho stěhovat? Pak potřebujete trochu volného času, pevné nervy a hlavně šikovné krabice na stěhování. Pojďme si krátce shrnout, jaké máte možnosti a kam se pro stěhovací krabice vydat.

Oblíbenou variantou, kterou lidé hojně při stěhování využívají, jsou krabice od banánů. Seženete je vcelku bez problémů ve větších hypermarketech, ale při jejich použití si dejte dobrý pozor, jak s nimi zacházíte. Rozhodně nezapomeňte na vrchní část, často lidé odmítnou víko krabice s tím, že je to zbytečnost navíc, a pak se nestačí divit, když se jim při přenosu dno nebo bok krabice protrhne. Pokud nepoužijete obě části, musíte se spokojit s výrazně nižší nosností. 

Krabice na stěhování si lze i koupit

I toto je možnost, která dnes existuje. Už ale musíme podotknout, že patří mezi tu variantu, kde je třeba si za krabici zaplatit. Na druhou stranu máte jistotu výběru. Budete si moci vybrat nejenom to, jak budou krabice velké, ale můžete si vybrat třeba i podle konkrétních nosností.

Když si krabice na stěhování budete kupovat, máte tak jistotu toho, že si lze nakombinovat jednotlivé možnosti přesně podle vašich požadavků, které v tomto směru máte. Dnes platí, že dané krabice můžete objednat třeba i z pohodlí vašeho domova, jelikož není jakýkoliv problém koupit je online. Stejně tak můžete navštívit i klasická papírnictví, nebo obchody s obalovými materiály. I zde můžete na odpovídající krabici narazit.

Poptejte i jejich půjčení

Pokud si dané krabice nechcete nutně kupovat, a možnost, jak si je opatřit zdarma jste nenašli, je zde ještě jedna, celkem zajímavá cesta. Ta se týká toho, že oslovíte stěhovací firmy ve vašem okolí. Ty už nenabízejí jenom klasické služby spojené s tím, že vaše věci převezou z místa na místo. Nabízené služby se neustále rozšiřují, což znamená i to, že zde můžete poptat také půjčení stěhovacích krabic. Potěší jistě i jejich celkový výběr, jelikož to nemusí být jenom běžné kartonové krabice. Mohou to být třeba i různé přepravky, stejně jako se může jednat i o dřevěné bedny. I zde si můžete jednotlivé možnosti celkem snadno kombinovat. A to hlavně s ohledem na to, jaké věci o jaké křehkosti budete převážet.

Recyklujte

Pokud se stěhujete jen do vedlejšího vchodu a neriskujete tak při dlouhých transportech poškození svých cenností, buďte inovativní.
Slepte si vlastní krabice ze staré lepenky, upotřebte schované krabice od spotřebičů a bot, křehké věci zabalte do novin a už jednou použité bublinkové fólie a balicího papíru. Pokud máte obalového materiálu nastřádáno dostatek, ušetříte nejen svou peněženku, ale i přírodu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod