Máte rádi pohled do ohně? S krbovými kamny i ušetříte!

 Dům 
28. března 2017 12:50 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Krbová kamna vytopí klidně i dům a ještě si užijete romantiku! www.media.dumazahrada.cz
Milujete už odmalička pohled do ohně a zvuk praskajícího dřeva? Pořiďte si krbová kamna! Nejenže vám udělají radost a navodí romantickou atmosféru, ale ještě s nimi ušetříte! Mít je můžete na chatě nebo chalupě, s teplovodním výměníkem ale zvládnou vyhřát i větší stavbu.

Kamna musí přijít na nehořlavou podlahu a vedle nesmí chybět otvor do komína. Pokud máte dřevěnou podlahu, je vhodné položit v okolí kamen podložku například z plechu nebo tam dát dlažbu. Je však potřeba, aby měla dostatečnou nosnost!

Až půjdete kamna vybírat, zajímejte se o tah komína a průměr kouřovodu. Jsou to údaje, které se nacházejí v informacích dodavatele komínu. Podle nich potom prodejce doporučí vhodná kamna. Pokud máte stavbu bez komína, využijte dodatečně stavebnicový třísložkový systém, který se skládá z komínové tvárnice a z vnitřní keramické vložky vystředěné skládanými tepelně izolačními rohožemi z minerálních vláken.

Nutný komín

Dalším řešením může být nerezový systém s vnitřní keramickou vložkou, který nepotřebuje základ, protože se kotví přímo na nosné zdivo. Ke stavbě tohoto typu komína je potřeba zařídit prostup stěnou nebo střechou. Ke zprovoznění kamen a jejich napojení na komín je nutné přivolat topenářskou firmu.

Krbová kamna se správným výkonem se vyberou podle velikosti vytápěného prostoru v metrech čtverečních. Volba správného výkonu je důležitá, protože výkonnnější kamna mohou v malém pokoji hodně topit a naopak méně výkonná kamna velký pokoj nevytopí.

Různé druhy

Mezi nejvíce prodávaná patří plechová a kachlová kamna. Plechový plášť se nahřívá rychleji než kachlový a rychleji i chladne. Kachlový plášť ale zase hřeje déle, protože keramický obklad velmi dobře využívá teplo. Ještě déle se nahřívají litinová kamna, která pak i déle vydávají teplo.

Existují i kamna s teplovodním výměníkem, což umožňuje připojení topných děles, centrálního kotle, radiátorů nebo ohřívače vody. Krbová kamna tak můžete mít klidně i v rodinném domě!

Témata: kamna, teplo, oheň
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod