Čau čau sice připomíná medvídka i lva, do rodin s dětmi se ale moc nehodí

 Mazlíčci 
10. listopadu 2019 13:03 / Marie Popelková
  1
📷
5 fotografií v galerii
Čau čau je uzavřený samorost Depositphotos
I když vypadá skoro jako lev nebo medvěd, může být psí plemeno čau čau věrným parťákem. Ideální je do rodinného domu se zahradou. Je dobrým hlídačem. Příliš se ale nehodí k dětem.

Oranžový medvídek nebo červený lev s modrým jazykem, tak někomu může připadat čau čau. Povahou patří k uzavřeným samorostům a jeho přízeň si musíte získat. Pes se nerad seznamuje a nerad komunikuje s cizími lidmi, takže to nebude snadná cesta.

Ne k dětem

Také nemá rád rozkazy a omezování, takže vás čeká spousta práce. Počítejte ale s tím, že když si rasa oblíbí jednoho člověka domácnosti, ke svému pánovi tíhne velkou a bezmeznou láskou. Příliš se ale nehodí k dětem. U výchovy je potřeba být trpělivý. Pes je věrný, zdrženlivý, ale také tvrdohlavý, nezávislý a inteligentní.

V některých případech může být agresivní, když hlídá svého pána. Proto je dobrým hlídačem a určitě odstraší nejednoho lumpa, který psa potká na zahradě. Čau čau má rád pohyb, není dobré s ním ale plavat, protože by jeho huňatá srst pojmula hodně vody. Hodí se do zahrady, ale musí mít přístup k lidem, aby se necítil sám. Nemusíte se s ním vrhat do velkých sportovních výkonů, ale procházky má rád.

I když je objemem velký kvůli své chundelaté srsti, patří mezi střední psy a v kohoutku mívá kolem půl metru. Vážit může kolem 30 kilogramů. Dožívá se věku až 15 let. Nejtypičtější zbarvení srsti je plavá barva, černá a červená. Zvíře musíte pravidelně kartáčovat, protože má velmi hustou srst. V létě je potřeba dbát na to, aby měl pes dostatek vody a stínu, protože se může lehce přehřát. O problémech psů jsme psali zde.

Sklon k obezitě

Čau čau snadno přibírá na váze a má sklon k obezitě. Proto je vhodné psa nepřekrmovat. Doporučuje se vysoce kvalitní suché krmivo rozdělené do dvou jídel denně. Druh krmiva a velikost dávky závisí na ročním období, věku a úrovni aktivity psa.

Plemeno bývá zdravé, oproti jiným rasám má ale vyšší riziko autoimunitních onemocnění a predispozici ke kožnímu melanomu. Z běžných nemocí se může objevit dysplazie kyčelního kloubu, ale také třeba šedý zákal nebo rakovina žaludku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu