Jak předcházet plísni v koupelně

Zabraňte šíření plísní ve vaší koupelně
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
13. listopadu 2019 10:04 / Depositphotos
  4   0
Všichni máme svoje bitvy se špínou, které bychom nejraději nezmiňovali. Pravdou ale je, že naše problémy jsou běžnější, než si možná myslíme. Každý z nás má ty samé problémy týkající se nepořádku. Jedním z nich je koupelnová plíseň.

Plíseň se drží v koupelně, protože je to pro ni ideální prostředí. Se stálým přísunem vlhkosti z páry a vody, která zůstává ve sprše a v umyvadle, plíseň jen čeká na to, aby začala růst. Můžeme tomu zabránit, když budeme dodržovat následovná preventivní opatření.

Vždy v koupelně zapínejte větrák

Nechejte větrák běžet půl hodiny až hodinu po sprše. Pokud nemáte v koupelně ventilátor vestavěný, pořiďte si obyčejný větrák a udělejte to samé. Pokud máte v koupelně okna, otevřete je po koupání dokořán. 

Houbička i šampon musí úplně vyschnout

Nenechávejte houbičky, sprchové gely a šampony ležet na podlaze sprchového koutu nebo na okraji vany. Zůstane v nich nebo pod nimi voda a budou déle schnout. Jestli jste to ještě neudělali, pořiďte si závěsný držák, který propouští vodu, na který vše uložíte.

Pečujte o závěs a dveře sprchového koutu

Jestli máte sprchový kout, po každé sprše stěny setřete stěrkou na okna, abyste se zbavili přebytečné vlhkosti. V případě, že máte sprchový závěs, nechte ho po koupání rozrnutý, aby dovnitř mohl proudit vzduch. Pokud ho raději míváte zavřený z estetických důvodů, můžete to udělat, až přijdete vypnout větrák.

Pravidelně perte

Pravděpodobně neperete ručníky dostatečně. Mikrobiologové doporučují prát je klidně i každé tři dny. Dokonce i některé plastové sprchové závěsy lze prát v pračce. To samé platí pro většinu koupelnových předložek a koberečků. Pokud je do pračky dát nemůžete, vyčistěte je v umyvadle nebo ve vaně. Nezapomeňte všechna pravidla naučit také ostatní členy domácnosti, aby vaše snaha nevyšla vniveč. Pokud se vám plíseň v bytě už objevila, zde je několik tipů, jak se jí zbavit.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Bydlení

Snadný trik, díky kterému slunečnice vydrží krásné i týden

Zavřít reklamu