Praktické pouzdro z bambusové podložky máte hotové raz dva

Organizér na kosmetické štětečky je jednou z mnoha možností, jak využít toto kreativní pouzdro
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Ostatní 
23. listopadu 2019 16:31 / Internet
  0   0
Dávat dosluhujícím věcem druhou šanci nás baví. A věříme, že i vás. Dnes pro vás máme tip na rychlou proměnu bambusového prostírání, ze kterého za pár minut vznikne univerzální pouzdro či pořadač na pastelky, kosmetické štětečky, kuchyňské náčiní a další podobné věci.

K výrobě budete potřebovat jednu nepotřebnou rolovací podložku z bambusu, která se používá jako prostírání nebo na výrobu sushi, krejčovskou gumu, šitíčko a mašli nebo obyčejnou tkaničku.

Výrobu zvládnou i děti

Výroba pouzdra nebo pořadače je jednoduchá a rychlá, zvládnete ji za pár minut. Pokud je bambusová podložka příliš vysoká či dlouhá, můžete ji podle potřeby zkrátit nůžkami na kuře nebo štípačkami. Šířka gumy nehraje velkou roli, zvolte ji podle toho, jak objemné věci potřebujete do pouzdra zasouvat. Například na pastelky a fixy postačí guma tenší, zato jí můžete navléct více v patřičných rozestupech.

Chce to trochu trpělivosti

Gumu provlečte na kraji podložky kolem několika prvních bambusových tyčinek a sešijte, aby se vám nevyvlekla. Pak provlékejte vždy po několika tyčinkách opět podle toho, jak široké jsou věci, které chcete zasouvat. Na konci gumu opět omotejte a sešijte. Poté podložku obraťte a doprostřed provlékněte mašli či tkaničku, udělejte suk a máte praktické zavazování.

Zarolujte si, co potřebujete

Do vašeho nového pouzdra si můžete ukládat nejen kosmetické štětečky, ale i malířské štětce třeba dětem do školy, fixy, pastelky nebo vařečky a podobné kuchyňské náčiní. V tomto případě podložku uchyťte třeba na bok linky nebo na kachličky nad pracovní deskou. Na to můžete použít přísavky s háčky. Podobně kreativně můžete zužitkovat třeba dosluhující váleček na těsto. Podívejte se, jak na to.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Krása, která vám vyrazí dech. Poznejte úchvatná místa slavné říše

Věda & Vesmír

První žena na Měsíci přistane v roce 2024

Bydlení

Hromady listí na zahradě vás už nemusejí děsit. Pořiďte si účinného pomocníka

Zavřít reklamu