Plastové trubky jinak a originálně? Poslouží jako stojan na vína, boty či hračky

 Dílna 
24. listopadu 2019 08:04 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Využití plastových trubek je omezené jen vaší fantazií Internet
Pokud zrovna nebydlíte v prostorném domě, určitě občas řešíte, kam ukládat další a další věci, které se doma neustále a nevyhnutelně hromadí. Dnes vám ukážeme, jak si s trochou šikovnosti a času můžete vyrobit neotřelý držák na spoustu věcí.

Systém, který vám představíme, má oproti konvenčním řešením několik výhod: můžete si jej vyprojektovat sami podle potřeb a volného prostoru, je snadno udržovatelný, je lehký a snadno přemístitelný. Podle průměru trubek můžete do takového stojanu ukládat nejen boty, ale také víno a další nápoje, ručníky, oblečení, hračky nebo potřeby pro domácí mazlíčky.

Co budete potřebovat k výrobě

Počáteční investice nebude nikterak velká. Potřebujete jen několik málo věcí, z nichž většinu určitě máte doma:

  • odpadní plastové trubky
  • pilku
  • pilník
  • smirkový papír
  • lepidlo

Trubky mohou mít různý průměr

Plastové trubky o vhodném průměru seženete v hobby marketu nebo možná u některého ze svých sousedů či známých. Průměry trubek navíc můžete kombinovat podle velikosti obuvi a dalších věcí, které budete chtít uskladnit. Naměřte si i vhodnou délku a pusťte se do řezání. Jde to poměrně snadno a rychle. Okraje trubek pak začistěte pilníkem a smirkovým papírem. Ten použijte i na místa, kde budou spoje. Trubky také můžete nabarvit například sprejem.

Nemusíte hned lepit

Pokud si nejste stoprocentně jistí budoucím tvarem či velikostí, můžete nanečisto rourky k sobě sepnout stahovacími popruhy. Jestli si jistí jste, není nač čekat. S výběrem správného lepidla si nechejte poradit v obchodě. Nám se osvědčilo to s označením L-20. Na podlaze k sobě slepte několik trubek jako základnu, nechejte spoje chvíli zaschnout a postavte. Pak pokračujte dalšími patry, které lepíte z boku, tím zajistíte, že po postavení věže budou všechny buňky v jedné rovině. Takto můžete udělat libovolně širokou a vysokou věž.

Stojan poroste s vámi

Další praktickou výhodou takového stojanu je to, že jej jednou za čas můžete umýt ve sprchovém koutě nebo hadicí na zahradě. Nejde sice o bůhvíjak designový kousek, ale co se týká praktičnosti, ta je jednoznačná. No a komu by vadilo, že na boty je vidět, určitě si poradíte i s jednoduchým závěsem.

Věříme, že vám tento stojan bude skvěle sloužit dlouhá léta. A když například přikoupíte další obuv, jednoduše si botník zvětšíte podle potřeby. To stejné platí pro případné rozšíření vinotéky. Z plastových trubek lze vyrobit mnoho zajímavých a užitečných věcí. Podívejte se, jak si udělat originální květinový stojan.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu