Jak pohostit blízké, i když jste v jednom kole? S našimi tipy to hravě zvládnete

 Dům 
26. listopadu 2019 16:03 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Být dobrým hostitelem i s vytíženým rozvrhem není žádná věda Depositphotos
Dříve nejspíš bylo jednoduché pozvat k sobě pár přátel na večeři na poslední chvíli.Nyní je ale váš diář plný a nemáte tolik času hostit své blízké tak, jak jste byli zvyklí. Pokud se cítíte přemoženi vytíženým denním rozvrhem a nedostatkem kvalitního času stráveného s lidmi, které máte rádi, je potřeba jenom trochu pozměnit způsob myšlení, než otevřete dveře.

Klíčem k tomu, abyste trávili více času se svými blízkými, je mít připravenou rutinu příprav, kterou můžete využít kdykoliv. Pomůže vám to organizovat shledání na poslední chvíli a nebudete tolik vystresovaní, a tím pádem bude společný večer pro všechny příjemnější.

Použijte ozkoušené recepty

Vaši přátelé by byli možná překvapeni, kdybyste jim naservírovali jídlo vyžadující složitou přípravu a vzácné ingredience z Asie. Pravdou ale je, že nepřichází do vašeho domu, abyste na ně udělali dojem, ale proto, že chtějí být s vámi. Místo toho, abyste se stresovali nad hledáním perfektního receptu, si nacvičte několik receptů a dokola je obměňujte.

Připravte si jídlo dopředu

Co myslíte, jakým způsobem restaurace servírují úžasné pokrmy v krátkém čase? Mají spoustu věcí dopředu připravených. Rozdělte si recept do jednotlivých kroků a všechno, co lze, udělejte předem. Naložte maso o den dříve a připravte omáčku a dejte ji do lednice. V takovém případě budete schopni bavit se a užít si večer spolu s hosty.

Udržujte svůj domov útulný

Můžete se snažit předvést a jít koupit čerstvě nařezané květiny na trh, ale to jen zabere víc času. Místo toho mějte vždycky po ruce několik věcí, které vykouzlí dojem útulna. Mohou to být svíčky v obývacím pokoji nebo světýlka v altánu na zahradě během léta. Osvětlení a vůně vždy působí příjemně a navozují pohodu. 

Připravte si playlist

Další detail, který může doladit atmosféru celého večera, je playlist. Než abyste dávali dokupy písničky těsně před tím, než příjdou hosté, dejte dopředu dohromady playlisty podle nálady, kterou chcete vytvořit. Zde je několik dalších tipů, jak se stát perfektním hostitelem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu