Bavlníkové větvičky nemusíte draze kupovat. Vyrobte si je doma ze dvou věcí

Bavlníkové větvičky jsou velmi dekorativní
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Dílna 
25. listopadu 2019 11:00 / Internet
  13   2
Krásnou zimní dekoraci za oknem mohou představovat i jednoduché běloskvoucí bavlníkové větvičky. Jenže pokud si budete chtít kytici větviček pořídit v obchodě, pořádně se finančně prohnete. Poradíme, jak si tuto pěknou dekoraci vyrobit doma za pár korun.

Bavlníkové větvičky vás okouzlí svou jednoduchostí. Nejlépe budou vynikat ve skleněné váze. Tu můžete dát na stůl nebo za okno, záleží čistě na vás. I když tuto dekoraci můžete mít v bytě prakticky celoročně, v zimě má díky svým bílým chomáčkům o něco větší kouzlo.

K dostání jsou skutečné bavlníkové větvičky i umělé verze. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, bude vás to stát nemalé peníze. Přitom stačí dvě věci, které má snad každý doma, a za chvíli můžete mít větviček, kolik jen budete chtít. A doslova za hubičku.

Co budete potřebovat

V prvé řadě si musíte nachystat větvičky ze stromu. Stačí vyjít na malou procházku a nasbíráte si jich tolik, kolik potřebujete. Za větvičky tak neutratíte ani korunu. Připravte si dvě nejdůležitější věci:

  • vatu
  • karton od vajíček

K práci budete potřebovat ještě pár pomůcek:

  • nůžky
  • temperové barvy
  • štětec
  • tavnou pistoli

Jak na to

Z obalu od vajec nejprve vystříhejte špičaté části, které uvnitř oddělují vajíčka od sebe. Potom vystříhané kalíšky upravte do požadovaného tvaru. Neodstřihávejte všechen materiál, nechte si nějaké tenké části mezi jednotlivými lístky - vypadá to pak přirozeně.

Vystřihané lístečky natřete hnědou barvu nebo několika odstíny a ještě nasáklé vytvarujte do požadovaného tvaru. Nechejte dobře oschnout. Po uschnutí karton vytvrdne. Do každého lístečku vložte chomáček vaty a tavnou pistolí připevněte k větvičce.

Do vázy i do věnce

Hotové větvičky můžete použít jakkoliv. Krásně se budou vyjímat ve váze, ale skvěle vypadá i věnec na dveře, jak se můžete přesvědčit v naší fotogalerii pod článkem. Pokud budete chtít, můžete bavlníkové větvičky zakomponovat i do svícnu, fantazii se v tomto případě meze nekladou. Vánoce se blíží. Jak letos ušetřit a přitom si dopřát, zjistíte zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu