Vánoční dekorace, které ještě dnes vykouzlíte z ovoce a koření

Voňavé dekorace z ovoce a koření, které máte doma
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
24. prosince 2019 07:01 / Depositphotos
  0   0
Samozřejmě, že k Vánocům patří betlém, vánoční ozdoby, které se předávají z generace na generaci a barevná elektrická světýlka. Pokud byste chtěli letos k těmto klasickým dekoracím něco přidat, ale nic nestíháte, inspiraci lze najít třeba i při nákupech v supermarketu.

Až budete nakupovat v sekci se zeleninou nebo vybírat z poliček koření, zamyslete se nad tím, jestli by některý z produktů nemohl sloužit i jako vánoční dekorace. Od citronů přes jablka, skořici až k popcornu, zde je několik jednoduchých tipů, jak si vyzdobit domov během svátečního období.

Brusinky 

Brusinky mají přesně ten odstín červené, který nám okamžitě připomene Vánoce. Když naplníte sklenici od zavařeniny vodou a necháte v ní plavat trs brusinek spolu s několika větvičkami rozmarýnu, máte rázem dekoraci na slavnostně prostřený stůl. Úplně nahoru posaďte zapálenou svíčku.

Jablka

Jablka vám během Vánoc poslouží nejen jako přísada do svařeného vína a k tradičnímu půlení, abyste zjistili, jestli je uvnitř hvězdička. Můžete je nakrájet na plátky, navléct na provázek a ozdobit krbovou římsu sváteční girlandou. Pokud to uděláte šikovně, budete mít po tom, co uschnou, i sladkou pochoutku.

Věnec z koření 

Jestli chcete dekoraci, která vám provoní celý byt, zkuste vyrobit aromatický věnec z bylinek na vaření. Použít se dá například bobkový list, šalvěj, rozmarýn a oregano. Když při výrobě nepoužijete lepidlo, až budete po svátcích dekorace sklízet, bylinky můžete zase použít v kuchyni.

Skořicová kůra

Vonné svíčky jsou jistě způsob, jak zajistit, aby váš domov voněl jako Vánoce. Někdy je ale zábavnější vyrobit si svoje vlastní. Všechno, co je pro to potřeba udělat, je vzít několik válečků skořicové kůry, obložit jimi svíčku a všechno převázat ozdobnou stužkou. Za chvilku máte hotovou vánočně laděnou voňavou dekoraci. Jestli vás nudí každý rok stejně aranžovat vánoční světýlka, zkuste to letos trochu netradičně.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu