Místo spánku psa ve vaší posteli vypoví, jak vás pes vnímá

Spaní se psem v posteli je dnes běžná záležitost
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
20. ledna 2020 06:09 / Depositphotos
  0   0
Asi není moc pejskařů, s nimiž by jejich mazlík nespal v posteli. To, jakou část postele si chlupáč pro svůj odpočinek vybere, vám však může říct, jak vás váš pes vnímá.

V nohách, v klubíčku, pod peřinou nebo přes celý polštář. Každý pes prostě zaujímá jinou část postele a jiný způsob spaní. Ne ani tak proto, že mu to osobně vyhovuje, ale především vám tím chce říct, jaký jste pro něj pán.  

Věrnost není u nohou

Možná si myslíte, že věrný pes spí u nohou. Ale není tomu tak. Takový pes tam obvykle leží proto, že jste v noci moc akční a hrozně nerad by schytal od vás pár pohlavků. Pes si tak raději lehne k nohám, aby mohl v případě neočekávaného pohybu rychle zmizet.

Bezpečí v klubíčku

Spí váš chlupáč nejraději v klubíčku? Pak vám tím dává najevo, že se vedle vás opravdu cítí bezpečně. Doslova jako u maminky. Proto si velmi rád vrací do chvil, kdy se může chovat zase jako malé štěně!

Žárlivec

Jestli se váš pes snaží dostat do postele mezi vás a partnera pokaždé, když zhasnete,  zbystřete. Je to totiž znak žárlivosti. A je mu zcela jedno, zda je to pro něj pohodlné či ne. Obvykle k téhle situaci dochází, když si člověk mající psa přivede domů nového partnera. Zvíře se těžko smiřuje s konkurencí.

Vedle na polštáři 

Válí se s vámi pes na polštáři? Nejčastěji to bývá vidět u malých plemen, která pak ráno často svého pána přivítají svým mokrým čenichem. Važte si toho. Zvíře vám dává najevo svou absolutní náklonnost.

Čmuchalové

Psi, kteří milují vůni svého pána, k nim často lezou pod peřinu. A je jedno, zda je to velké či malé plemeno. Chtějí vám takto být co nejvíce na blízku. Takže pokud váš pes lozí k vám pod peřinu, chce vás zkrátka cítit.  

Stěhovavý

Možná, že máte ve své posteli takového malého stěhovatele. Ráno se probudí na jiné straně postele, než na jaké usne. Dokazuje to jeho náklonnost a zároveň zdrženlivost. Pes vás obdivuje a má moc rád a zároveň je hravý. Ovšem počítejte také s tím, že jakmile se osmělí, vezme vám polštář. Možná, že patříte k těm lidem, kteří spaní se psem v jedné posteli odsuzují. O tom, zda je to vhodné či ne, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Země není výjimečná. V oblacích prachu vytvářejících planety byly nalezeny stavební kameny pro život

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu