Nářadí přímo na těle

Praktické opasky na nářadí vám pomohou zorganizovat si lépe práci bez zbytečného odbíhání.
 Dílna 
05. října 2014 23:34 / Raughneck
  0   0
Kam jsem položil to kladívko? Podej mi šroubovák! Už mi zase upadl hřebík a musím ze štaflí... Znáte to, jak se něco v bytě dělá, pořád se také něco hledá. Ideálním řešením je mít všechno při ruce přímo na těle.

K tomu slouží šikovné opasky, určené zdaleka nejen profesionálním řemeslníkům. Takový šikovný univerzáílní model je na bocích a vzadu kožený, zapíná se na zádech a ve předu má rozšířenou plátěnou nebo celokoženou „zástěru“ s kapsami, velkými na kladivo, šroubovák, klíče, kleště, menšími na šroubky, hmoždinky a hřebíčky. K tomu je uprostřed klips na metr.

Můžete ale mít také jen kožený nebo nylonový opasek a na něj si zavěšovat různá pouzdra podle toho, co zrovna děláte a tedy potřebujete. Existuje i pouzdro na akuvrtačku, které vypadá trochu jako kdybyste si chtěli na štafle vzít pistoli. Pak tu máme jednoduché opasky s poutky, do kterých se zasunou násady od kladiva, šroubováku či kleští.

Pro koho je opasek málo pohodlný, ten zvolí raději kšandy, které rozloží váhu nářadí v poudrech lépe do celého trupu.

Můžete si vybrat i specializovaná poudra. To na stavební nářadí je dostatečně velké a rozdělené tak, aby v něm dobře držely kleště, kladivo, vodováha, metr, řezací nůž na tapety a z další kapsy aby se vám nevysypala pořádná zásoba hřebíčků, nebo šroubků a hmoždinek. Elektrikářské pouzdro je menší, zase je v něm ale pamatování na místo pro zkoušečku a baterku – vždyť když nejde proud, budete si muset na práci určitě někdy pořádně posvítit.

A abychom nezapomněli: Žijeme v době mobilních telefonů, které zazvoní kdy se jim zachce. Abyste nemuseli odejít od práce, připněte si na opasek i pozdro na mobil. Hlavně ho pak nezapomeňte vedle v pokoji...
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Věda & Vesmír

Jedna z největších hvězdných erupcí má velké důsledky pro mimozemský život

Bydlení

Nevěřte mýtům, podlahové topení lze kombinovat i s parketami a klidně vyhřeje celý dům

Zavřít reklamu