Vyberte s předstihem solární sprchu. V létě se na zahradě bude hodit

Solární sprchu pořídíte za několik tisíc korun
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
04. dubna 2020 09:15 / Depositphotos
  0   0
Člověk se ani nenaděje a teplé počasí nastoupí v plné parádě. Připravte se na parné dny s předstihem a pořiďte si na zahradu solární sprchu.

Velmi praktická je přenosná sprcha, kterou je možné umístit na libovolné místo na vaší zahradě. V případě potřeby ji můžete v teplých měsících přesunout a na zimní sezonu jednoduše uskladnit. Největší výhodou je, že se nemusíte starat o stavební práce, sprchu jednoduše postavíte na zvolené místo, zajistíte přívod vody a máte hotovo. Přenosná sprcha má však i své mínusy, kterými jsou omezená životnost a stabilita. Vyrobené jsou obvykle z plastu, který podléhá mechanickému opotřebení.

Pokud si budete chtít pořídit napevno zabudovou sprchu, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Při montáži totiž budou potřeba stavební úpravy. Na druhou stranu sprcha odolá i náročným přírodním podmínkám, jelikož je vyrobena z kovu a kotví se do betonu. Můžete ji upevnit do podlahy terasy, zámkové dlažby i do dřevěné podlahy.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ, nepodceňte výběr vhodného místa. Správné umístění vám totiž zajistí dostatek teplé vody po celý den. Ideálně ji postavte tam, kam dopadá nejvíce slunečních paprsků. Přihlédněte ale ovšem také k tomu, aby se k místu dal snadno natáhnout přívod vody. Z důvodu stability se rozhodně nedoporučuje jako podkladový materiál štěrk, písek či jiný sypký materiál, který by se mohl začít sesouvat.

Kam s ní?

S umístěním zahradní solární sprchy souvisí i systém odvodnění. Zejména v případě instalace na betonovou dlažbu by mohlo při častém používání dojít k vytváření louží. Sprchu neumisťujte ani v okolí stěn, které by začaly vlhnout. Ideální je popřemýšlet nad mírným vyspádováním podkladu, aby mohla voda bez problému odtéct do kanalizace. Jak si levně postavit zahradní domek, jsme psali zde.

Při výběru sprchy se zaměřte také na objem nádrže. K dostání jsou od 8 až do 75 litrů. V případě, že bude sprchu využívat více lidí, zvolte objem nejméně třicet litrů. Tím zaručeně zajistíte osvěžení pro více lidí.

Teplá se studenou

Teplota vody v zásobníku může vystoupat až na 60 °C. Proto je dobré namíchat teplou vodu se studenou, k čemuž slouží mísící páková baterie. Sprchu můžete napojit na studenou vodu dvěma způsoby. Nejčastěji se zapojuje přímo na vodovodní řad pomocí zahradní hadice a rychlospojek. Další možností je využití čerstvé vody ze zahradní studny, která se do sprchy přivádí pomocí ponorného čerpadla.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu