Gigantické pletení jako hit letošní sezóny!

Pletení na obřích jehlicích však má své limity – čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější.
Loading...
 Ostatní 
16. listopadu 2015 22:40 / Internet
  0   0
Pletení je koníčkem a zálibou nejedné ženy (a určite i nejedneho muže), jedná sa víceméně o celosvětový fenomén. Výsledným produktem může být ledasco, teď v zimních měsících poteší nejvíc čepice, svetr, ponožky či šála. Rychle rostoucí trend je v poslední době pletení pomocí obřích jehlic a hrubé vlny.

Pokud se rozhodnete si uplést vlastní deku, narazíte pravděpodobně na problém – surová vlna, která je potřeba k upletení gigantických dek, není na českém trhu k sehnání. A tak si můžete materiál na výrobu objednat ze zahraničí nebo si jej připravit vlastnoručně. Místo vlny lze použít i dakron, či dokonce nastříhané proužky fleecu, deka však bude vypadat trošku jinak.

Jelikož není možné surovou vlnu na českém trhu najít, zde je návod na její výrobu:

1. Nejprve je potřeba si vlnu rozprostřít do prostěradel a vytvořit si vlákna o správné tloušťce. Toto může zabrat i 5 hodin.

2. Poté je třeba vlnu zamotat a svázat do dlouhých rour, aby se vlna nerozpadla při následném máchání ve vaně.

3. Poté vlnu dáte sušit.

Pak již přichází vlastní pletení. Jelikož je náročné popsat gigantické pletení slovy, přikládáme videonávod, jak na samotné pletení.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Malý ostrov, který nabízí velké dobrodružství. Tady se rozhodně nudit nebudete

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Bydlení

Péče o zahradu vás nemusí stát téměř ani korunu

Zavřít reklamu