Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i dospělé

Malování na kamínky si lidé oblíbili
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
05. září 2020 13:00 / Depositphotos
  7   0
Důvodů, proč se zapojit do této úžasné zábavy, které už propadly miliony lidí všech věkových kategorií na celém světě, je celá řada. Je to výborná relaxace, zábava, podpora kreativity a barevného vnímání.

Možná, že jste si někde všimli ležícího kamínku, který byl ozdoben. Někdo tento kamínek namaloval a nechal ho ležet venku právě proto, aby jinému udělat radost.

Jaký motiv namalovat

Až budete mít volnou chvilku, namalujte svůj kamínek, který venku položíte pro radost ostatním lidem. Nezáleží vůbec na tom, jaký motiv zvolíte. Populární jsou tečkované mandaly, abstraktní obrazce, zvířátka, postavy z hraných filmů, historické památky. Na sociálních sítí je řada skupin, prostřednictvím nichž můžete sledovat, kam váš kamínek doputoval. Stačí na zadní stranu kamenu napsat klíčové slovo.

Barvy a pomůcky pro malování

Malování na kameny není žádná věda, nejde o to vytvořit umělecké dílo, jde především o radost. Zapojit můžete děti všech věkových kategorií. Skvěle je zabavíte, často i na dlouhé hodiny. Je důležité použít správné barvy, postup a techniku.

Vhodné jsou akrylové barvy, akrylové fixy. Pro podklad můžete použít vodou ředitelné barvy. Aby obrázek na kamínku vydržel, je vhodné kamínek nakonec přelakovat. K tomu nejlépe poslouží bezbarvé laky. Před lakováním nechte barvy na kamínku dobře uschnout, jinak se rozpijí. Kromě toho budete potřebovat tlusté štětce a pokud vyzkoušíte metodu tečkování, i několik tečkovacích nástrojů.

Na tempery, akvarelové barvy i vodovky zapomeňte

Lakem na nehty, temperami nebo vodovkami kamínky nemalujte. Nekryjí dobře, nedrží a brzy se loupou. Olejové barvy, příliš dlouho schnou. K fixaci obrázku nepoužívejte lak na vlasy. Platí to samé i pro lepidlo Herkules, který brzy popraská a navíc se deštěm smývá.

Kde sehnat správné kameny

Kamínky různých velikostí seženete snadno. Na tvaru nezáleží. Nejpopulárnější jsou symetrické valounky, malovat se ale dá na všechny kameny. Stačí jen zapojit svoji fantazii, na hladké kameny se však barva nanáší snadněji než na kameny s hrubým povrchem.

Kamínky si můžete donést z procházky, výletu, dovézt z dovolené, ale také koupit ve stavebninách. Před malováním dobře kameny kartáčkem umyjte a nechejte dokonale uschnout. Pak už jen přemýšlejte nad tím, jaký motiv bude nejvhodnější. A pokud si netroufáte malovat jen tak od ruky, předkreslete si motiv tužkou. Tvar ornamentu můžete nanést i pomocí šablony. Dále čtěte: Věříte v sílu léčivých kamenů? Poradíme vám, jak je doma správně rozmístit.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu