Jak se šikovně zbavit vánočního stromečku

 Ostatní 
11. ledna 2021 17:35 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
I po Vánocích může stromeček dobře posloužit Depositphotos
Jelikož už máme po Vánocích, je třeba začít přemýšlet nad tím, kam s vánočním stromečkem. Po důkladném odzdobení je bohužel čas se se stromečkem rozloučit.

Spousta lidí stále stromeček jen tak pohodí někam vedle silnice nebo ho nacpe do kontejneru na odpad. Možnosti likvidace jsou však dnes různé, poradíme vám tak několik tipů, jak se stromečku zbavit o něco elegantněji a takovým způsobem, aby byl ještě alespoň trochu prospěšný.

Nejjednodušší řešení

Nejméně práce budete mít, když stromeček jednoduše vyhodíte. Nedávejte ho však přímo do kontejnerů, ale opřete ho vedle. Většina měst totiž organizuje svoz vánočních stromečků, takže se o ně postarají technické služby. Stejně tak můžete stromeček odvézt přímo do sběrného dvora. Pokud navíc máte popelnici na bioodpad, můžete stromeček nařezat a umístit právě do této popelnice.

Pokud jste koupili stromeček u některého z obchodních řetězců, můžete se podívat, zda nemůžete stromeček vrátit zpět. Řada obchodů totiž umožňuje vrátit stromeček zpět. Likvidaci stromečku tak můžete spojit například s nákupem.

Přidejte stromeček na kompost

Starý vánoční stromeček můžete také zužitkovat na zahradě. Pokud stromek naštěpkujete, můžete ho v této formě přidat na kompost a v létě s ním přihnojit záhony. Ze stromečku také můžete osekat pár větví, které využijete například jako ochranu pro rostliny.

Pokud vlastní kompost nemáte, můžete svůj stromeček pro tyto účely nabídnout známým. Pokud by ani ti o stromeček neměli zájem, můžete ho odvézt rovnou na nejbližší kompostárnu ve vašem okolí, kde také ještě dobře poslouží.

Po Vánocích zahřeje

Pokud doma topíte v kamnech nebo máte krb, můžete se starého stromečku zbavit tak, že s ním zatopíte. V tomto případě si však dejte opravdu hodně záležet při odstrojování, abyste společně se stromečkem nespálili zapomenuté ozdoby.

Na zvířátka raději nemyslete

V posledních letech bylo trendem vozit starý stromek do lesa, kde měl posloužit jako potrava pro lesní zvěř. Ze stejného důvodu se stromečky vozily také do zoologických zahrad. Tato varianta však není příliš vhodná, jelikož může nadělat víc škody než užitku. Na stromečku totiž může zůstat zapomenutý háček či nějaká ta ozdůbka, kterou by zvířata mohla sníst a vážně si tak ublížit. V některých obcích je proto odkládání stromečků v lese přímo zakázáno. Pokud se však stromečku nechcete jen tak vzdát, zkuste vyzkoušet tipy, které jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti