Způsoby, jak lze oloupat vajíčka velmi rychle

 Ostatní 
08. ledna 2020 08:25 / Eva Vogelová
  17   9
📷
4 fotografie v galerii
Vejce lze oloupat snadno  Depositphotos
Máte rádi vajíčka? V tom případě je patrně často i loupete. Pokud připravujete vajíčka pro celou rodinu, nepochybně byste ocenili, kdyby vám to šlo rychleji. Zjistěte, jak na to. Přečtěte si o tom následující tipy.

Oloupat několik vajíček sice není vyloženě nic těžkého, ale stejně si to můžete trochu usnadnit. Pokud vás loupání vajíček nebaví a nechcete se tím zdržovat, vyzkoušejte následující tipy.

Vajíčka dlaněmi válejte po prkénku

Nejdříve vajíčka uvařte a nechte je vychladit. Následně vajíčka vytáhněte a oběma konci vajíčka ťukněte o něco tvrdého. Může to být stůl či prkénko. Poté vajíčka dejte na tvrdou plochu a pomocí své dlaně s ním válejte na obě strany.

Nesmíte na ně však výrazně tlačit, aby se vám pod rukou vajíčko nerozmačkalo. Skořápky začnou postupně samy praskat a nakonec půjdou lehce stáhnout dolů.  

Dejte vajíčko do sklenice s vodou

Uvařte vajíčka v horké vodě a nechte je zchladit. Nachystejte si sklenici a naplňte ji zhruba do poloviny vodou. Dejte do ní vejce a vrch sklenice skryjte dlaní či nějakým víčkem. Několikrát se sklenicí jemně zatřeste.

Nejdříve to dělejte raději opatrněji. Když v tom zatím nemáte praxi, můžete vajíčka poškodit. Pokud budete vědět, s jak velkou mírou byste měli se sklenicí štěrchat, bude to pro vás velmi jednoduché. Skořápka se totiž od vajíčka následně odlepí sama.

Oloupejte vejce s pomocí lžičky

Nachystejte si čajovou lžičku. Opatrně s ní naklepejte širší stranu vejce a na libovolném místě odtrhněte kousek skořápky. Tentokrát lžičkou poklepejte širší konec vajíčka. Díky tomu se vám podaří rozbít skořápku.

Následně si znovu vezměte do rukou lžičku a velmi opatrně ji zasuňte pod skořápku. Veďte ji podél obvodu vajíčka, abyste jej vysvobodili ven ze skořápky.

Vejce zchlaďte ledovou vodou

Vajíčka nejprve uvařte, z hrnce vylejte horkou vodu a nalijte místo ní ledovou. Přerušíte tím proces varu. Díky tomu se nebudou už srážet vaječné bílkoviny a vajíčko se nevysuší. Nemusíte se bát do hrnce přidat kousky ledu. Vejce nechte chladit zhruba tři až čtyři minuty.

Díky ledové vodě se vajíčko uvnitř skořápky trochu smrskne. Následně se vytvoří prostor mezi vajíčkem a skořápkou. Tu oloupete díky zchlazení velmi jednoduše. Dále čtěte: Jak si vypěstovat na parapetu vitaminovou bombu?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Soud rozhodl: Manželka De Nira nedostane polovinu jeho majetku. Rozvod by ho zruinoval

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu