Příjemné teplo v koupelně je základ. Zajistěte si jej pomocí radiátorů nebo podlahového topení

 Dům 
13. ledna 2021 17:57 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Vybrat to pravé topení do koupelny může být opravdový oříšek Depositphotos
Koupelna vám slouží v každém ročním období, proto by se v ní měl zajišťovat tepelný komfort za všech okolností. Zdravě a hlavně úsporně.

Možností, jak v koupelně zajistit teplo, je hned několik. Někdo nedá dopustit na podlahové vytápění, jiný na nástěnné radiátory, a další na topné desky vyzařující infračervené světlo či designová topidla.

Žebříkové radiátory

Žebříkové typy radiátorů jsou oblíbené, slouží i jako sušáky nebo věšáky. Na našem trhu najdete levné typy jednoduchého vzhledu, ale i designová topná tělesa, u nichž je cena i několikanásobně vyšší. Obecně se dělí na elektrická, teplovodní připojená k centrální topné soustavě a na topidla kombinovaná.

Elektrické radiátory

Mají trubky naplněné vodou, nemrznoucí kapalinou nebo olejem. Náplň se zahřívá topným tělesem, které je umístěné uvnitř radiátoru. Radiátor může být připojen do elektrické zásuvky nebo odborně zabudovaný napevno do systému vedení elektrické sítě pod omítkou. Regulovatelný termostat zajištuje přizpůsobování teploty. Nastavíte-li si požadovanou teplotu, automatická regulace spustí vyhřívání koupelny podle nastavených hodnot.

Designové radiátory

U designových topidel nemůžete počítat s tím, že na nich budete sušit ručníky či prádlo. Designové radiátory mívají odlišnou podobu - od nejrůznějších splétaných chromovaných trubek, přes tělesa vyrobená ze vzácných dřevin, až po panely z eloxovaného hliníku. Na těch nejluxusnějších nepoznáte, že se jedná o topidla.

Teplo od podlahy

Podlahové topení se instaluje nejen v koupelnách, ale i v jiných místnostech vašeho bytu. Mezi nejčastěji instalované systémy elektrického velkoplošného podlahového vytápění patří topné folie, topné kabely a rohože.

Topné fólie

Topné folie mají své opodstatnění u laminátových podlah. V koupelnách se využívají rohože nebo kabely. V případě, že do prostoru koupelny vyčnívá sprchový kout nebo vana, je vhodnější použít topný kabel, který může kopírovat jednotlivé tvary. Topná rohož vám poskytne jednodušší způsob instalace v rovných plochách. Topné rohože mají tloušťku přibližně 3 mm, tím pádem podlahu nezvýší ani při dodatečné instalaci. Jejich napájení probíhá z elektrické zásuvky. Dále čtěte: Jak si poradit se zápachem a vlhkostí v koupelně.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu