Co se starým oblečením?

 Ostatní 
14. dubna 2016 21:40 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Neustálé schraňování oblečení je problémem mnoha lidí i domácností. Internet
Hromadění oblečení ve skříních vždy jednou za čas přeroste únosnou mez a je potřeba starší a nenošené kusy ze skříní či šaten vytřídit. Nemusí to být jen z důvodu rozmařilosti, ale i kvůli tomu, že materiál dosloužil. Víte, kam patří starý textil a co s ním dělat?

Vyrobte z něj něco nového
Nejzajímavější způsob, jak se zbavit svého starého oblečení je ten, že si z něj ušijete nebo vyrobíte něco nového, co vám udělá daleko větší službu než ten okoukaný starý kus hadru. Nejste příliš zruční? Zkuste zaměstnat babičku.

Vyhoďte ho do kontejneru
Nemusíte chodit daleko, abyste se zbavili vytříděného oblečení, a přitom pomohli lidem v nouzi. Nádoby na použitý textil už jsou stejně rozšířené jako třeba ty na nápojové kartony. Nespadají pod jednoho provozovatele: někde za ně zodpovídají firmy, jinde neziskovky. Vhazovat do nich můžete nepotřebné oblečení, ale i doplňky, deky nebo ručníky. Všechno by mělo být čisté a v dobrém stavu.

Výměna nebo prodej oblečení
Další variantou je nabízení oblečení na serverech k tomu určených. Připomínají burzu a směnit nebo prodat se na nich dá téměř cokoliv. Důležitá je odpovídající cena – na starých kouscích se už nesnažte vydělávat, jinak vám ve skříni zůstanou navždy.

Internetové bazary jsou v podstatě takové second handy v online podobě. Kdo elekotronickým médiím neholduje, pak může zkusit využít i běžné kamenné sekáče, kdy některé z nich přibírají věci do komise.

Vytřete s ním podlahu
Nejrychlejší způsob, jak se zbavíte starého oblečení je ten, že s ním prostě vytřete špinavou podlahu nebo prach a pak ten kus hadru hodíte nemilostdně do odpadkového koše.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008