Beton jako interiérový materiál

V interiéru se poslední dobou často uplatňují zdi se strukturou betonu.
 Dům 
19. dubna 2016 20:35 / Internet
  0   0
Beton již dávno není pouze materiálem, který je doménou těžkých dopravních staveb nebo brutalistních budov jako nosná konstrukce, nebo exteriérová podoba fasády. V posledních letech se stále více uplatňuje i v moderních interiérech.

Možností, jak lze beton umně zakomponovat do interiéru pro jeho estetické kvality, je mnoho: od přiznaného betonu na stropech přes betonovou úpravu stěn či podlah po betonové solitéry, jako jsou umyvadla, ale i nábytek. Beton pak spolu s dalšími prvky zařízení interiéru vytváří pozoruhodné kontrasty.

Interiérový pohledový beton je skvělým prostředkem k docílení architektonické svéráznosti a navíc dokáže potlačit monotónnost a uniformitu. Beton zkrátka prošel za dobu své novodobé existence výrazným vývojem. Stále častěji jsou nároky u betonu kladeny nejen na jeho výslednou pevnost, ale i na pohledovou dokonalost a skvělý finální vzhled.

Stropy, schodiště, dělící zdi, nejrůznější příčky, kuchyňské pulty, podlahy, všechny tyto části může v moderním interiéru tvořit beton. Logicky nás jako první napadnou industriálně pojaté interiéry, ale beton se hodí i k minimalismu.

Barevný leštěný beton - snadno se opracovává a také udržuje. Setkat se s ním můžeme v kuchyních, kde vytvoří kuchyňskou linku anebo například barový pult, ale i v koupelnách, kde ho najdeme místo klasického umyvadla anebo nahrazuje odkladní stolek pod zrcadlem atd.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Věda & Vesmír

Hubbleův teleskop zase funguje. Vesmír sleduje už 31 let

Bydlení

Jak ochránit zahradu před vodou a bahnem. Máme dobré tipy

Zavřít reklamu