Beton jako interiérový materiál

 Dům 
19. dubna 2016 20:35 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
V interiéru se poslední dobou často uplatňují zdi se strukturou betonu. Internet
Beton již dávno není pouze materiálem, který je doménou těžkých dopravních staveb nebo brutalistních budov jako nosná konstrukce, nebo exteriérová podoba fasády. V posledních letech se stále více uplatňuje i v moderních interiérech.

Možností, jak lze beton umně zakomponovat do interiéru pro jeho estetické kvality, je mnoho: od přiznaného betonu na stropech přes betonovou úpravu stěn či podlah po betonové solitéry, jako jsou umyvadla, ale i nábytek. Beton pak spolu s dalšími prvky zařízení interiéru vytváří pozoruhodné kontrasty.

Interiérový pohledový beton je skvělým prostředkem k docílení architektonické svéráznosti a navíc dokáže potlačit monotónnost a uniformitu. Beton zkrátka prošel za dobu své novodobé existence výrazným vývojem. Stále častěji jsou nároky u betonu kladeny nejen na jeho výslednou pevnost, ale i na pohledovou dokonalost a skvělý finální vzhled.

Stropy, schodiště, dělící zdi, nejrůznější příčky, kuchyňské pulty, podlahy, všechny tyto části může v moderním interiéru tvořit beton. Logicky nás jako první napadnou industriálně pojaté interiéry, ale beton se hodí i k minimalismu.

Barevný leštěný beton - snadno se opracovává a také udržuje. Setkat se s ním můžeme v kuchyních, kde vytvoří kuchyňskou linku anebo například barový pult, ale i v koupelnách, kde ho najdeme místo klasického umyvadla anebo nahrazuje odkladní stolek pod zrcadlem atd.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátor Aleš Cibulka dal všude výpověď a skončil s totálním vyhořením organismu. Po čase i s 24 stehy...

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...