Co všechno může stát za nechutenstvím psa a jak mu pomoci

 Mazlíčci 
23. února 2021 09:16 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pejskovi můžete vrátit chuť určitými změnami Pixabay
Pokud váš chlupáč najednou přestane jevit zájem o jakékoliv jídlo, mějte se na pozoru. Může jít o psí nechutenství. Jak mu pomoci?

Psi jsou známí tím, že rádi všechno očichávají a ochutnávají. Zvláště to jídlo, které si sami připravujete. Proto není určitě v pořádku, pokud pes najednou přestane mít zájem o cokoliv k snědku, včetně svého vlastního jídla. V takovém případě je potřeba pejskovi pomoci.

Vsaďte na probiotika 

Nechutenství bývá často spojeno s žaludečními problémy, kdy pejsek sní něco, co by neměl. Obvykle stačí den či dva a pejskovi se uleví a zase je zpět ve formě. Dejte si však pozor, abyste mu nedali hned jeho obvyklou stravu. Začněte něčím lehčím, dietnějším, např. ryží a libovým masem, a nezapomeňte mu do krmiva přidat probiotika, která chlupáči pomohou upravit jeho trávení. Jestliže se pejskovi do dvou dnů neuleví a přidá se k tomu zvracení či krev, vyhledejte hned veterináře. 

Nebolí jej zuby? 

Za nepřijímáním potravy mohou být také problémy s bolestmi zubů. Ty mohou potrápit i přesto, že o ně pravidelně pečujete, zvláště u psů, kterým je podáváno tvrdé krmení. Proto pejskovi zkontrolujte jeho chrup, zda nemá například zanícené dásně či jiné problémy. S některými z nich si umí dobře poradit bylinky. Jaké jsou vhodné, jsme psali zde.

Je ve stresu

Za nechutenstvím mohou stát i psychické problémy, nejčastěji stres. I ten se u některých lidí projevuje nechutenstvím a podobně umí potrápit i čtyřnohé mazlíčky. Přičinou může být například stěhování a trávení času bez majitele. Zkuste psovi potravu trochu „zpestřit“. I když se to nezdá, tak například takové pivovarské kvasnice jsou vůní pro psa velmi lákavé. Stejně tak mu můžete do jídla přidat trochu vývaru, samozřejmě neslaného a nekořeněného.

Změna krmiva

Někdy za nechutenstvím stojí náhlá změna krmiva. Ne každá značka totiž může vašemu chlupáči vyhovovat, ať je sebelepší či sebedražší. Nejlepší bude zprvu změnit recepturu a zůstat u stejné značky. Případně můžete zkusit jinou značku, ale s podobnou recepturou, na jakou byl pes doposud zvyklý. Na nové krmivo jej ale zvykejte postupně. Přidávejte mu jej do původního po hrstkách a dávku postupně zvyšujte, naopak snižujte původní krmivo.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu