Venkovní žaluzie jsou stále populárnější. Objevte jejich výhody

 Dům 
23. března 2021 16:15 / Veronika Prášilová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Získejte lepší tepelnou pohodu v každém ročním období Depositphotos
V létě brání přehřívání interiéru, v zimě udrží teplo uvnitř. A to nejsou jediné výhody čím dál oblíbenějších venkovních žaluzií. Nejsou lapači prachu jako vnitřní žaluzie a v přízemí odrazují případné zloděje, když nejste doma. V neposlední řadě je můžete ovládat i dálkově mobilním telefonem.

Pokud si také z jakéhokoliv důvodu nemůžete pořídit klimatizaci, zaměřte svoji pozornost právě na venkovní žaluzie.

Proč si je pořídit

Velmi populární se stále častěji stávají venkovní žaluzie, které mají stejně jako žaluzie vnitřní mnoho výhod. Navíc jsou pro mnohé rodiny stále více finančně dostupnější, než tomu bylo dříve, jejich pořizovací cena není nikterak závratná. Je třeba mít na paměti, že mezi vnitřními a venkovními žaluziemi existují nezanedbatelné rozdíly, a to už při jejich základní funkci, tedy stínění a odrazu slunečních paprsků.

Při použití interiérových žaluzií je světlo a především teplo zachyceno až v okamžiku, kdy pronikne sklem do místnosti, takže ať chceme nebo ne, k zahřívání pokojové teploty nutně musí dojít. Oproti tomu venkovní stínění zachytí maximální množství vyzařovaného tepla a do domu jej proniká jen velmi malé množství.

Nepropustná bariéra

Zatímco v letním počasí nám venkovní žaluzie pomohou udržet v místnosti stín a příjemnou teplotu, v zimě se osvědčily jako skvělý izolant. Svou konstrukcí jsou schopny zamezit úniku tepla zevnitř ven, což představuje také značnou finanční úsporu. Takže ačkoli mohou být jejich pořizovací náklady vyšší, fungování těchto žaluzií vám ekonomickou stránku vyváží.

Dálkové ovládání

Ani samotné ovládání tohoto stínění není nijak náročné. Velmi často jsou dodávány s takzvaným elektropohonem. K tomu se pak jako příslušenství instaluje ovladač na stěnu, nebo v případě vyšší řady je dodáváno přímo dálkové ovládání. Žaluzie je dokonce možné opatřit časovým spínačem, takže si přesně můžete nastavit dobu, kdy se lamely uzavřou a kdy naopak do místnosti propustí maximum světla. Příznivce chytrých domácností jistě potěší možnost ovládat venkovní žaluzie pomocí mobilního telefonu. Čtěte také: Jak správně čistit venkovní žaluzie.

Žaluzie s odrazovou vrstvou

Pokud však nemáte vhodně řešenou fasádu a okolí oken, takže si nemůžete instalaci venkovních rolet z technických důvodů dovolit, sáhněte alespoň po kvalitnějších typech interiérových žaluzií. V letních dnech se mnohým osvědčily například vertikální žaluzie, které jsou z jedné strany pokryté vrstvou odrážející sluneční svit. Ačkoliv nedojde k odražení slunečních paprsků ještě před skleněnou výplní, tato speciální vrstva dokáže horko v místnosti poměrně slušně eliminovat. I v těchto případech platí, že je lepší si připlatit za kvalitní materiál a nešetřit na něm za každou cenu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet