Zjistěte, zda chodíte se svými psy na dostatečné procházky a proč se to vůbec musí

 Mazlíčci 
16. června 2021 07:05 / Mirka Malá
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Psi potřebují procházky a výlety pravidelně Pixabay
Téměř polovina psů podle vědců trpí nedostatkem venčení. A podobné procento psů pak trpí dokonce obezitou.

Je to tak a mnozí chovatelé psů se domnívají, že když mají velkou zahradu, psům to stačí, dokonce i těm velkým. Ale není to pravda. Takže proč se s pejsky musí chodit na procházky a jak dlouhá procházka je adekvátní?

Proč je třeba venčit psy

Někteří lidé předpokládají, že na velkém dvorku nebo zahradě mají psi zajištěný dostatek pohybu, takže zde budou šťastní a zdraví.

Psi však musí chodit z několika důvodů. Kromě cvičení jim procházky umožňují stýkat se s jinými psy, zkoumat dráždivé pachy mimo jejich domov a hrát si se psími kamarády. Psi jsou oportunisté a optimisté, a proto se tolik těší z vyhlídky na procházku do parku, nebo ještě lépe do lesa.

Procházky také umožňují psům trávit čas s jeho lidskou sociální skupinou. Neměli bychom podceňovat hodnotu osobní pozornosti mezi majiteli a jejich psy. Lidé, kteří jsou silně spojeni se svými psy, je s největší pravděpodobností také pravidelně venčí. A psi zase působí jako katalyzátory pro svoje páničky, kteří se tak mohou zapojit do další komunity.

Ale hlavně. Bez dostatečné a pravidelné procházky se u psů mohou vyvinout fyzické problémy, jako jsou svalová, kardiovaskulární nebo metabolická onemocnění a problémy s chováním, které jsou projevem frustrace a zvýšené podrážděnosti.

Jaká procházka je dostatečná?

Je zřejmé, že přesná doba procházky, kterou váš pes potřebuje, se bude lišit podle jeho věku, plemene a velikosti. Desetiletá studie v Perthu zjistila, že lidé nemusí tolik chodit se svými psy, pokud je pes nemocný, starší nebo menšího plemene. Přesto všichni psi každý den potřebují nějaký čas mimo dům a zahradu.

Výsledkem studie je pak doporučení, aby lidé své psy vzali minimálně na dvě 30minutové procházky denně, jednu ráno a jednu večer.

Navíc je procházka s vaším psem prospěšná i vám. Venčení psů nabízí jednoduché řešení problému fyzické nečinnosti člověka. Navíc chůze je velmi zdravá. Zlepšuje duševní pohodu a zvýšuje sociální kontakty lidí. Venčení psů může rozhýbat celou rodinu, protože se psem mohou chodit děti i rodiče. Chůze má zkrátka zdravotní, sociální a duševní výhody. Není tedy ten nejvyšší čas, abyste začali chodit se svým psem víc? Dále čtěte: Štěňata sdílejí stejnou ochotu komunikovat s lidmi a být jim co nejblíže stejně jako malé děti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu