Koupit schůdky nebo štafle?

Praktickým doplňkem ke schůdkům jsou protiskluzové chrániče na nohách.
 Dílna 
06. října 2014 09:37 / Trippen
  0   0
V každé domácnosti přijde chvíle, kdy potřebujete něco udělat výš, než dosáhnete. Nejobvyklejší je výměna žárovky v lustru, sepnutí vypadlého jističe ve skříňce vysoko pod stropem, ale třeba i podání knihy z vysoké knihovny či kufru z úkrytu ve sníženém stropě. Nebo si sami dokonce i malujete?

Jestli tomu říkáte schůdky nebo štafle, je skoro jedno. Mohli bychom to rozdělit tak, že schůdky jsou jednostranné a mají širší nášlapné příčky a zpravidla horní příčku tak širokou, aby se na ni dal postavit třeba kbelík. Proti tomu štafle jsou oboustranné, můžete tedy na nich stát obkročmo a jako zručný malíř pokojů i s nimi pochodovat po místnosti, protože nemusí být zajištěné zarážkou, která zamezuje nechtěnému otevření či zavření ramen.V praxi se ale většinou mezi názvy schůdky a štafle moc nerozlišuje, pod oběma názvy nejdeme to i ono.

Dnes je nejčastěji používaným materiálem na schůdky hliník. Je lehký, takže schůdky snadno přenesete tam, kde je potřebujete. Kdo ale chce třeba nižší schůdky mít vždy připravené u knihovny, může si vybrat nějaké dřevěné, aby ladily s nábytkem.

Při výběru je podstatná výška, kam dosáhneme z poslední příčky. Pamatujte, že když na ní budete stát, dosáhnete ještě asi metr nad ni. Pokud tedy máte stropy vysoké 240 cm, vystačíte si i na pohodlné vymalování stropu se štaflemi, na které můžete vyléz až 150 cm vysoko. Další podstatnou věcí je šířka a tvarování nášlapných příček. Musí se vám na nich stát co možná nejpohodlněji a nesmí hrozit, že by vypadly z postranních závěsů.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu