Nezatracujte krajku! Zkuste z ní vyrobit krásné a stylové dekorace

Krajky jako za starých časů
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Dům 
07. prosince 2016 22:01 / Internet
  0   0
Krajka je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších materiálů, který byl kdy stvořen, a proto vypadá dokonale v každé podobě.

Krajky vůbec nemusí být zašlé artefakty minulých století. Jestli nějaké máte doma po babičce, podívejte se, jak se dají využít i v moderním interiéru. 

Lepení krajky a drobné dekorace

V zimním období se vždycky budou hodit svícny. Pomohou zútulnit byt a přinesou do něj trošku více světla. K výrobě jednoduchých svícnů potřebujete zavařovací nebo jiné skleničky, malé kulaté krajkové dečky anebo krajkové stužky. Pěkně vyžehlené a trošku naškrobené kraječky se vám budou dobře lepit. Postačí vám k tomu známé lepidlo vhodné na papír a textil – Herkules. Na jednu stranu krajky naneste lepidlo, krajku přitiskněte na sklenici, vyrovnejte a pak nechejte pomalu a dobře zaschnout. Skleničky a lahvičky takto ozdobené můžete využít nejen jako svícny na čajové a jiné menší svíčky, ale mohou se hodit i jako miniaturní vázičky anebo jako dózičky na trvanlivé potraviny. Podobně můžete postupovat i při lepení krajky, která vám pomůže dekorovat stínítko na lustr, nebo lampu. Doslova fascinující efekt vytvoří černá krajka na obyčejném lustru. Ty z vás, které ovládají umění háčkovat, si mohou samy připravit dostatečně dlouhé háčkované krajky, které vám pak poslouží místo obyčejných stužek na převazování dárků.

Vánoční svíce

Černá krajka ve spojení s bílými svícemi vypadá krásně a bude se hodit do moderního interiéru. Pokud by se vám však zdála tato varianta moc smutná, bez okolků lze černou vyměnit za veselejší barvy. Stuhu už jen dolaďte vánočními hvězdičkami a máte hotovo. Takto lze například ozdobit i adventní svíce.

Veselý věneček

Polystyrenový, slaměný i z větviček. Zkrátka vezměte jakýkoli korpus v podobě věnečku a omotejte kolem něj barevnou krajku. Přes ni pak můžete převázat ještě tenčí krajkovou stužku a zastrčit pod ni pár větviček šípku i jehličí. Hotový věnec zavěste na dveře, vrata, ale i do okna.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Bydlení

Snadný trik, díky kterému slunečnice vydrží krásné i týden

Zavřít reklamu