Jaké jsou výhody minimalisticky zařízeného bytu

 Dům 
28. ledna 2017 12:31 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Čerpejte z kouzla minimalismu! http://www.home-designing.com
Říká se, že méně je někdy více. Co získáme, když se tímto pravidlem budeme řídit i při zařizování bytu? Místo toho, co by bylo dobré do pokoje přidat, je dobré se pro jednou zamyslet nad tím, co by se dalo ubrat. Proč se vyplatí zařídit si byt jednoduše? Uvedeme pár příkladů.

Jednoduchost přitahuje pozornost. Zajímavé kusy nábytku lépe vyniknou v nepřeplácaných místnostech. Naučte se pracovat s prázdným prostorem tak, abyste s jeho pomocí doplňky v bytě zvýraznili. Tímto způsobem můžete přitáhnout pozornost ke krásnému křeslu, koberečku nebo obrazu. Podobně se s prázdným prostorem pracuje v galeriích tak, aby co nejlépe podtrhával vystavená díla. Mějte tento postřeh na paměti při zařizování nebo přetváření pokojů.

Jednoduše zařízené pokoje působí uklidňujícím dojmem. Vyzkoušejte to na jednom vybraném místě v bytě. Odstraňte veškerou přebytečnou, výraznou dekoraci. Uvidíte, jak se pouhým vstoupením do místnosti změní vaše nálada. Hned se budete cítit méně napjatě.

Jednoduchost také napomáhá soustředění a podporuje tvořivou činnost. Vyplatí se prostě vybavit například pracovnu, ve které se budete potřebovat soustředit na pracovní úkony.

Zařídit si byt jednoduše je rovněž praktické. Když se zbavíte nadbytečných doplňků, vytvoří se plochy, které se lépe uklízejí. Při vytírání podlahy nebo utírání prachu se dostanete do všech koutů. Při vysávání koberců nebudeme muset přemisťovat nábytek z místa na místo. Čas na úklid celého bytu se několikanásobně zmenší!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod