Pomůžeme vám zbavit se cigaretového zápachu v místnostech jednou provždy

Nepříjemný cigaretový zápach je doma obtěžující
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
03. listopadu 2020 14:14 / Pixabay / Markusspiske
  11   2
Cigaretový pach vadí mnoha nekuřákům, kteří sdílejí domácnost s kuřáky. I když kouříte na balkoně, v domácnosti může být cítit cigaretový pach. Přinášíte ho z venku ve vlasech i na oblečení.

Pokud kouříte doma, cigaretový pach ulpívá na záclonách, na pohovce, na stěnách. Nepříjemný cigaretový zápach pak může nekuřáky značně obtěžovat.

Ocet

Ocet v domácnosti má velké využití než jen při vaření. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a vzniklým roztokem otřete jakýkoliv povrch interiéru, který do sebe kouř nasákl. Textilie vyperte, ale do máchání přidejte ocet. Octový roztok můžete nalít do lahvičky s rozprašovačem a využít ho na závěsy, čalounění křesel i sedaček.

Jedlá soda

Zavánějící křesla i koberce posypejte sodou, nechejte působit přes noc a pak vysajte. Do sody můžete kápnout pár kapek éterického oleje, který váš interiér osvěží. Vhodná je například levandule, zelené jablko nebo vůně limetky. 

Káva

Káva pohlcuje pachy a interiér vašeho domova příjemně provoní. Mletou kávu nasypejte do misky nebo si vyrobte látkové sáčky, které naplníte kávou a poslouží vám jako dekorace bytu.

Interiérové vůně

Zápach ve vašem bytě, domě, pomohou odstranit domácí difuzéry, aroma lampy, éterické oleje i vonné svíčky. S pachem cigaret si poradí vůně citrusů.

Citrusy

Citrusy stačí pokrájet na kousky a povařit v hrnci, který nezakryjete pokličkou. Vzduch se pročistí velmi rychle. To se dá využít nejen při kouři cigaret, ale také po vaření. Plátky citronů můžete sušit na teplém místě, na podzim pak na radiátoru. 

Pokojové rostliny

U pokojové rostliny dokážou čistit vzduch. Tuto schopnost má například tenura, tchýnin jazyk, fíkus, banánovník, lopatkovec, břečťan nebo dracéna. Milovníci barevných květů mohou vsadit na orchideje a azalky.

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí má výborné absorpční účinky, které pohltí pachy ze vzduchu. Stačí ho nasypat do misky a ponechat v místnosti, ve které se kouří. Pokud potřebujete zbavit pachu nábytek, vyložte ho starými novinami a uhlím. Poslouží i dřevěné uhlí ke grilování. Po týdnu by měl být zápach pryč, případně noviny i uhlí vyměňte za čerstvé a zopakujte.

Podestýlka

Dobré absorpční schopnosti má také podestýlka, kterou používáte pro hlodavce nebo do kočičího záchodu. Když podestýlku dáte na různá místa v bytě, kromě zápachu zbaví váš byt i vlhkosti. Dále čtěte: Jak na smrad z cigaret? Zkuste osvědčené babské rady.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Věda & Vesmír

V Českém středohoří se znovu objevil téměř vyhynulý druh motýla. Zásluhu na tom mají ochránci...

Bydlení

Posečená tráva je na zahradě hotový poklad. Rady a tipy, kde všude ji můžete využít

Zavřít reklamu