Jak skladovat čerstvou bazalku

 Zahrada 
21. března 2017 12:07 / Marie Popelková
  2   0
📷
3 fotografie v galerii
Používáte rádi při vaření bazalku? Co když ale všechnu nespotřebujete? https://www.gardeningknowhow.com/
Pokud máte přílišné množství bazalky, můžete ji samozřejmě nasušit, aby vydržela déle. Občas se vám ale do receptu lépe hodí čerstvá. Zde je jednoduchý návod, jak uchovávat bazalku, aby zůstala hezky zelená alespoň týden.

Mohlo by se vám stát, že pěstujete bazalku, která by potřebovala prostříhat, ale vařit z ní okamžitě neplánujete. Občas se také přihodí, že si bazalku koupíte, ale nespotřebujete celý svazek. Pro takové případy vyzkoušejte jednoduchý trik, jak uchovat bazalku čerstvou týden i déle.

Rozhodně bazalku nikdy nedávejte do lednice. Je to křehká bylinka, která obsahuje hodně vody, a proto se jí nedaří v chladu. V lednici by mohly její listy seschnout a zčernat.

Místo toho ji nechte na kuchyňské lince při pokojové teplotě ve sklenici vody nebo ve váze jako řezané květiny. Pokud se jedná o kupovanou bazalku, zkraťte jí stonky, aby byly čerstvě seříznuté. Jestli prostříháváte vlastní bazalku, konce budou uřezané dostatečně čerstvě.

Když bazalku dáte do vody, snažte se, abyste nenamočili listy. Potom všechno zakryjte plastovým sáčkem, aby vlhkost neunikala pryč, jen se ujistěte, že do sáčku a z něj může proudit vzduch. Rostlinka také potřebuje dýchat. Každý den měňte vodu a uvidíte, že bazalka zůstane hezky čerstvá minimálně týden!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu