Ozdobte si domov. Jarní či velikonoční dekorace z mechu zvládne každý

 Dílna 
23. března 2019 16:20 / Marie Popelková
  27   0
📷
7 fotografií v galerii
Z mechu se dá vytvořit krásná jarní výzdoba Internet
Svěží zeleň k jaru patří a pokud se chystáte vytvářet nějaké jarní či velikonoční dekorace, skvěle vám k práci poslouží i mech. Dobře se s ním pracuje, takže hezkou mechovou výzdobu zvládne i nešika.

Jarní počasí vyloženě láká k vycházce do přírody. Naplánujte si procházku do lesa a nasbírejte si po cestě mech. Až se vrátíte domů, můžete se pustit do vytváření krásných mechových dekorací ve velikonočním duchu. Uvidíte, že i jednoduchá výzdoba dodá vašemu bytu neotřelý šmrnc.

Mechová mísa

Zelená skvěle ladí s bílou, proto dekorace v této barevné kombinaci bude vždy vypadat perfektně. Vemte si jakoukoliv drátěnou či skleněnou mísu a kupte si malý květináček s bílými maceškami či jinou květinou. Květináč dejte doprostřed a kolem dokola vyskládejte mech. Aby vám lépe držel pohromadě, zlehka jej svažte přírodním provázkem. Do květináčku s maceškami ještě můžete položit bílá vajíčka.

Mechová kraslice

Velmi zajímavě vypadají mechové kraslice. Jejich výroba je přitom opravdu velmi snadná. Jednoduše vyfoukněte pár vajíček a upečte třeba buchtu. Na vyprázdněná vajíčka pak naneste lepidlo a na něj dejte kousek mechu. Vše dělejte postupně, ať nejste celí ulepení. Mechové kraslice pak můžete ještě obvázat přírodním provázkem či dozdobit pírky.

Mechový věnec

Pořiďte si slaměný korpus a aranžovací drát, ideálně v zelené barvě. Poslouží vám ale i pevná zelená niť. Postupně korpus obalte mechem. Můžete ho nechat jen tak, nebo ho pak ještě dozdobit nejrůznějšími květy či jinými přírodninami. Věnec lze zavěsit na dveře, ale klidně vám může zdobit i jídelní stůl.

Mechový květináč

Obchody jsou teď plné nejrůznějších jarních květin v květináčích. Ať už si domů přinesete narcis, primuli či hyacint, můžete květináč ještě více zkrášlit. Stačí jej obalit do mechu. Ani nemusíte mech na květináč lepit, opět vám postačí kousek přírodního provázku, kterým mech na květináči několikrát obvážete a tím jej zafixujete.

Mechová zahrádka

Něžnou mechovou zahrádku vytvoříte raz dva. Na mělký tác dejte trochu mechu a do něj postavte pár vaječných skořápek, do kterých zasadíte miniaturní rostlinky. Aby vám vajíčko pěkně stálo, můžete na jeho spodní část nakapat trochu vosku a vytvořit tak rovnou plošku.

Mechové hnízdo

Vytvořte si například z jemných březových proutků malé hnízdečko a dozdobte jej mechem, případně malými lístky kapradí. Dovnitř pak naskládejte pár vajíček. I když je tato dekorace zdánlivě obyčejná, vypadá moc dobře. Do hnízdečka můžete přidat i pár pírek. Inspiraci na další zajímavé a netradiční velikonoční dekorace najdete v našem článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu