Chcete se doma cítit šťastně? Nezapomeňte na několik maličkostí

Klíč k tomu, abychom se doma cítili šťastněji, tkví v maličkostech
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
31. října 2018 08:04 / Depositphotos
  0   1
Každý si zaslouží cítit se doma šťastně, bez ohledu na to, jak velký má byt, kolik vydělává peněz nebo jak moc toho ví, nebo neví o designu. Dobrá zpráva je, že existuje spoustu drobných vychytávek, které mohou vylepšit pozitivní vibrace vašeho domova a zároveň nestojí jmění.

Barvy všude

Možná ne úplně všude, protože při plánování interiéru je důležité počítat i s neutrálními plochami. Nicméně bylo dokázáno, že odstíny žluté a zelené způsobují, že se lidé cítí šťastněji a mnohem produktivněji. Pokud jste odvážní, klidně zvolte některý z nich pro barvu stěny. Jestli tolik odvážní nejste, nepodceňujte ani změnu, kterou může způsobit citronově žlutý přehoz na gauč nebo smaragdově zelená lampa. I v tomto případě méně může někdy znamenat více.

Obklopte se rostlinami

Když se obklopíte zelení, budete se cítit lépe a méně vystresovaní. I když nemáte doma úplně ideální podmínky pro pěstování květin, vždy se dá najít druh, který si například dobře poradí s nedostatkem světla, tepla, vlhkosti nebo slunečního záření. Se sukulenty nebo kaktusy nebude mít problém ani začátečník. Pokud si ale nevěříte ani s nimi, rozmístěte si doma alespoň kameny, polodrahokamy nebo mušle. I malý kousek přírody dokáže způsobit, že se budete cítit klidnější a šťastnější.

Čím světlejší, tím lepší

Pravděpodobně máte všeobecně lepší náladu, když je venku slunečno, než když je zataženo, je to tak? Proč se tedy spokojit s šerem doma? Pusťte dovnitř tolik přirozeného světla, kolik je možné. Vyměňte těžké závěsy za jemnější nebo se jich zbavte úplně, pokud nemáte problém se soukromím. A jestli se do vašeho domova příliš přirozeného světla nedostane, existují typy osvětlení, které jej blízce napodobují, tak se zkuste porozhlédnout po něčem takovém. Zrcadla také prosvětlují a prostorově zvětšují místnost.

Volte nábytek s měkkými okraji

Nábytek se zaoblenými okraji je na pohled příjemnější víc než hranaté tvary. Když už doma máte nábytek, který má k zakulaceným okrajům daleko, i tak není nic ztraceno. Stačí přidat útulné, pohodlné polštáře, aby celý dojem zjemnily. Klíčem je materiál. Skvěle bude fungovat jakýkoliv hutný, nejlépe pletený materiál.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Věda & Vesmír

Děsivý hned po narození. Embrya megalodonů se vzájemně požírala už v lůně

Bydlení

Připravte zahradnické nářadí na novou sezonu. Rzi se lze zbavit snadněji, než si myslíte

Zavřít reklamu