Na pelíšku záleží. Pořiďte svému psíkovi zázemí

Každý člen domácnosti se potřebuje cítit v bezpečí.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
24. dubna 2017 02:50 / Shutterstock
  0   0
Majitelé domácích mazlíčků by neměli podceňovat jejich pelíšky. I když pes spí rád i ve velké posteli, vždy je pro něj (i pro vás) vhodnější klasický pelech.

Kam s ním

Málokterý městský pes má vlastní boudu na zahradě. Každý živočich ale potřebuje místo, kde se cítí bezpečně, pohodlně a dobře. Navíc každý páníček potřebuje místo, kam může svého psa poslat, když chce mít klid. Pokud tedy bude mít váš pes oblíbený pelíšek, bude to přínosné pro všechny členy domácnosti. 

Co je nejdůležitější

Pejsci mají rádi, když jsou do jisté míry chránění a skryti v soukromí a v teple. Zároveň ale potřebují mít přehled o tom, co se kolem děje. Z tohoto pohledu jsou ideální klasické pelíšky pro psy s okrajem, které zajišťují pohodlí, ale neomezují v rozhledu. Existují ale samozřejmě i pelíšky pro psy bez okraje, různé matrace, deky, nebo naopak domečky,  které pejska úplně obklopí a schovají. 

Co neopomenout

Když se vydáte na nákup pelíšku, musíte si uvědomit, jak bude pes velký, až vyroste. Měl by mít ve svém hnízdečku možnost pohodlně se natáhnout. Krom pohodlí pro zvíře, myslete také na váš prostor. Vyberte takový, který na dané místo dobře zapadne a bude odpovídat i vašemu vkusu. S barevností si nelámejte hlavu. Psi vidí barvy velmi omezeně a na barvách jim příliš nezáleží. 

Pelech zvládnete i vyrobit

Pokud rádi tvoříte, můžete pelíšek svému čtyřnohému kamarádovi vyrobit sami. Pro větší psy můžete ušít pelíšek připomínající dětský bazének (oválný nebo kulatý s vyvýšenými okraji), pro menší pejsky se hodí pelíšek ve tvaru týpí. Na výrobu budete potřebovat zejména pevnou, kvalitní látku a molitan. Nejprve si nakreslete šablonu. Sešijte dvě látky k sobě a všijte do nich molitan (pokud je kratší, můžete ho slepit lepidlem nebo sešít), tak si připravíte dno. Podle obvodu dna odměříte délku okraje, jeho výšku zvolte mezi 15 až 20 cm dle velikosti psa. Následně obvod přišijte ke dnu. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

Zavřít reklamu