Jak vybrat správnou herní myš k počítači
Rychlost především
Počítačový hráč potřebuje, aby odezvy myši byly co nejmenší. Aby jím stisknuté tlačítko bylo okamžitě vyhodnocené. Aby myš po podložce snadno klouzala. Splnit tyto požadavky umí jen některé myši. Důležitým parametrem tak může být odezva na stisk, která je u kvalitních myší 0,2 ms. Dotykové plochy u herních myší bývají kovové nebo jsou vyrobeny z teflonu či jiného kluzkého materiálu.
Rozlišení
Udává se v dpi a čím vyšší je, tím lépe. Obzvlášť přesné myši se tak chlubí rozlišením 3200 dpi nebo dokonce 4000 dpi. Pro zjednodušenou představu jde o jakousi přesnost, s jakou můžete nalézt potřebné místo na obrazovce.
Počet tlačítek a makra
Myši se liší počtem tlačítek, jejich umístěním a možností přiřadit určitému tlačítku tzv. makro, tedy předem definovanou posloupnost akcí, které se velmi rychle vykonají na základě stisku jediného tlačítka. Hráč tak získává ve hře výhodu vůči protihráčům.
Další parametry
Někteří nedají dopustit na myši bezdrátové s akumulátorem uvnitř. Herní myši bývají relativně náročné na kvalitu přenosu, a proto přijímač často nemůže být příliš daleko od myši. Záleží ovšem na modelu a výrobci. Ještě jinou otázkou z zamyšlení je snímací technologie. K myši se určitě hodí velká kvalitní podložka. Hodně záleží i na tvarování myši. Některé jsou výhradně pro praváky. Jiné pro leváky a ještě další univerzální. Bez zajímavosti není ani cena. U základních modelů s drátem může být pár stokorun. Bezdrátové modely se pohybují od 700 Kč výše a opravdu špičková zařízení stojí i několik tisíc.