Pokud vám deodorant nevoní, nevyhazujte ho. V domácnosti je úžasný pomocník

 Ostatní 
19. dubna 2021 09:32 / Veronika Prášilová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Deodoratn má doma ještě další využití Depositphotos
Také se vám občas stane, že si s velkým nadšením koupíte deodorant ve spreji, který vám v obchodě neskutečně voněl, ale po čase zjistíte, že to vlastně není úplně ono? Pak pro vás máme tip, jak s tímto nevyužitým přípravkem naložit, aby vás investice tolik nemrzela.

Sprej má totiž nečekané využití v domácnosti. Podívejte se, na co se skvěle hodí.

Nic není věčné

Většinu lidí napadne, že nevhodný deodorant využije alespoň místo osvěžovače vzduchu na záchodě, nebo jej případně čas od času stříkne do bot, které páchnou potem. Ovšem deodorant ve spreji dokáže účinně zatočit ještě s jednou věcí, a tou jsou čmárance od fixů a popisovačů. A to i s těmi, u nichž jste si mysleli, že už vám nadobro zůstanou na památku třeba na kuchyňském stole.

Mávnutí kouzelného proutku

Ať už se jedná o plast, linoleum, sklo, porcelán, kov nebo třeba CD a DVD disky, různých popisků a čmáranic se můžete zbavit opravdu jednoduše. Stačí nastříkat deodorant na skvrnu po fixe či zvýrazňovači, nechat chvíli působit, a poté už se můžete kochat pohledem na to, jak se flek začne rozpouštět. Předmět poté opláchněte pod tekoucí vodou nebo otřete mokrým hadříkem a na závěr ještě vysušte.

Nebojte se poškození

Možná budete překvapeni, jak krásně chtěné i nechtěné popisky zmizely. Tento způsob očisty můžete využít také v případě, že popisujete vypálená CD nebo DVD a nedopatřením při tom uděláte chybu. I na tomto povrchu lze fígl s deodorantem použít. Nemusíte se obávat ani toho, že byste médium jakkoliv poškodili. Čtěte také: Opravit rýhy na dřevěném povrchu zvládnete sami. Jako pomocník vám postačí žehlička.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu