V autolékárně můžete najít roušku nebo resuscitační roušku. I ta se dá proti koronaviru použít

 Ostatní 
21. března 2020 16:26 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Potřebné vybavení je určeno zákonem Depositphotos
Při současné situaci má člověk čas i na věci, které předtím stále jen odkládal a odkládal. Ruku na srdce, pravidelná kontrola stavu autolékárničky je u mnoha lidí pouze výjimečná. Nyní je ten správný čas zajít do garáže a důkladně výbavu zkontrolovat.

V základní výbavě každého vozu nesmí chybět lékárnička. V krizových situacích je jedním z nejdůležitějších aspektů čas. Při dopravních nehodách je potřeba pomoci v co nejkratší době. Z toho důvodu je velmi důležité umístění lékárničky. Rozhodně není nejvhodnější ji uložit do kufru auta. V kufru totiž řidič vozí mnoho dalších věcí a v případě potřeby se může stát, že ji budete mezi věcmi hledat dlouhých několik minut. Z toho důvodu ji zkuste uložit dovnitř auta, ideální místo je pod sedačkou řidiče nebo spolujezdce.

Nejdůležitější je, aby nebyla lékárnička umístěna na přímém slunečním světle. Rozhodně se tedy nedoporučuje okno za zadní sedačkou. Důležité je také, aby bylo místo suché. Nedávejte ji ani pod zadní sedačku, kam se dostanete jen stěží. Pokud máte jasno v tom, kam lékárničku umístit, musíte vědět, co má obsahovat. Ne každý druh vozu může mít lékárničku se stejným obsahem. Pro osobní automobily, dodávky a nákladní auta je určená lékárnička, která by měla obsahovat 3x obvaz hotový s 1 polštářkem, 3x obvaz hotový se 2 polštářky, hladkou náplast v cívce, škrtící pryžové obinadlo, pryžové rukavice, nůžky a izotermickou fólii.

Jakou roušku v autolékárničce můžete najít?

  • Až do října roku 2018 byla povinnou součástí autolékarniček rouška. 
  • Od 1. 10. 2018 také není povinnou součástí, ale pravděpodobně ji v lékárničce najdete, je plastová rouška o rozměrech 20x20 cm, která je ale v podstatě kusem igelitu a nedává se na obličej, nýbrž se používá při poranění hrudníku.
  • Další věc, která byla v minulosti v lékárničkách povinná, je resuscitační rouška. Ta může mít formu kusu igelitu s filtrem vybaveným otvorem pro dýchání z úst do úst, anebo formu resuscitační masky. To je plastová maska s otvorem, do nějž se umístí tubus s filtrem. Tato maska se dá v nouzi použít i pro pohyb venku za současného stavu, kdy ve vzduchu může létat koronavirus. Samozřejmě to chce drobnou úpravu, zejména ve formě nějakého systému upevnění na obličej a kousek látky nebo filtru do vysavače. Tyto pomůcky umístěto do otvoru a po každém použití vyměňujte!

Další kategorie

Existují ještě dvě další kategorie, které jsou určené pro vozidla sloužící k přepravě do osmdesáti cestujících a nad osmdesát cestujících. Rozdíl je v potřebném množství vybavení autolékárničky, položky jsou stejné, ale jsou ve větším množství. Autolékárničky můžete sehnat ve formě plastové krabičky, nebo ve formě tašky. Taštičky se zipem jsou skladnější, protože jsou měkké. Plastové krabice jsou tvrdší, ale zároveň jsou odolnější. Jak vybrat garážová vrata, jsme psali zde.

Lékárničky mají klasicky expirační dobu na čtyři roky. Po uplynutí této doby již lékárničku nemusíte podle nejnovější vyhlášky měnit.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu