Čtyři bylinky, které se pěstují nejsnadněji

 Zahrada 
08. července 2017 12:15 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Které z bylinek dokáže pěstovat úplně každý? internet
Všechno chutná lépe s čerstvými bylinkami. Ideální proto je, když si je pěstujeme sami a můžeme si kousek odštípnout kdykoliv je potřeba. Pěstování bylinek není náročné. Většinou také nezabírají moc místa nebo se mohou přidat do květináče k jiné rostlině. Zde je několik bylinek, které se pěstují velice snadno.

Jednou z nenáročných bylinek je bazalka. Postavte ji někam, kde si může užívat slunce po celý den a udržujte jí vlhkou půdu. Pozor si musíte dávat akorát při sklizni. Vždy nechte na stonku několik listů, aby z pupenů mezi nimi a stonkem mohly vyrůst další. Květy odstříhávejte, aby rostlina produkovala nové listy během celé sezóny. Sklízejte lístky před zaléváním, když je půda skoro suchá.

Další v pořadí je pažitka, které se skvěle daří jak vevnitř, tak venku. Dává přednost plnému slunci, ale přežije i v částečném stínu. Když rostlina vyroste asi do deseti centimetrů, zkraťte ji asi na polovinu. Stejně jako bazalku ji sklízejte před tím, než ji zalijete.

Máta některým z nás roste na zahradě dokonce jako plevel. Protože se rychle rozrůstá, musíte ji sledovat, aby vám nezadusila jiné rostliny ve svém okolí. Snadno se pěstuje i v květináči. Lepší je pro ni částečný stín, ale uroste skoro kdekoliv. Podobně jako u bazalky odstříhávejte květy, abyste prodloužili sezónu sklizně.

Nenáročný je i rozmarýn. Vydrží vám růst mnoho let. Stačí jen odštípnout kousek dospělé rostliny a rozmnožit ho. Až doroste zhruba do dvaceti centimetrů, měli byste ho začít zkracovat.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...