Jak v létě chladit psy

Nenechte vašeho psa přehřívat. Vezměte ho k vodě!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
15. července 2017 12:27 / internet
  13   0
Vašemu pejskovi je v létě ve vysokých teplotách úplně stejné horko jako vám. Na rozdíl od nás mají srst a pocení, které chladí naši kůži, je u nich možné pouze na místech, kde srst nemají. Proto musíte zajistit jiné způsoby, jak vašeho mazlíčka zchladit. Zde je pár tipů, jak na to.

Nejdůležitější je, aby byl váš pes dostatečně hydratovaný. Zdá se to zřejmé, ale v horkých měsících psi vypijí více vody, a proto musíme sledovat, zda jí pořád mají dostatek. Pokud jsou venkovní teploty opravdu vysoké, můžete jim přidat do misky s vodou i pár kostek ledu.

Jestli máte zahradu, můžete vašemu psovi pořídit nějaký levný, plastový bazének pro děti. Psi v něm budou polehávat, hrát si v něm a zároveň se chladit, takže budete mít jistotu, že u nich nedojde k přehřátí.

Mazlíčky lze také zchladit skrze jídlo. Pořiďte jim zmražené pamlsky, nebo takové, které mají vysoký obsah vody. Pokud vaši psi mají rádi zeleninu, zchlaďte ji v lednici, a potom vám poslouží jako ideální dobrota plná vody.

Na procházku s sebou můžete vzít vlhký ručník, aby si na něj pes mohl lehnout, až mu bude moc horko. Myslete na to, abyste při vycházkách vyhledávali dostatek stínu. Pokud máte zahradu, zajistěte místo, kam si váš mazlíček může jít odpočinout od slunečních paprsků.

Na druhou stranu jsou také věci, kterých bychom se měli v létě vyvarovat. Nevyrážejte na procházku během nejteplejší části dne a neplánujte ji tak, aby vedla po rozpáleném asfaltu. Snad nemusíme připomínat, abyste vašeho psa nenechávali ve vedrech v autě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Božsky krásná místa v Itálii, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Věda & Vesmír

Události kolem UFO v Roswellu z roku 1947 nebyly dosud vysvětleny

Bydlení

Jak vybrat dřevěnou podlahu, aby vám dělala parádu a dobře sloužila

Zavřít reklamu