Víte, jak psa zchladit? Máme užitečné rady!

Psa ochlazujte pravidelně.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
18. srpna 2017 12:25 / Internet
  0   0
Nepolevující vedro nedělá problém pouze lidem, ale i našim čtyřnohým miláčkům! Proto jim dopřávejte pravidelné ochlazování!

V žádném případě psa nevystavujte šokovému ochlazení. Místo pomoci mu totiž můžete způsobit zdravotní komplikace či teplotní šok. Je tedy velmi důležité, aby k ochlazování docházelo pozvolna. Ze začátku zkuste studenou až vlažnou vodou ovlažit tlapky zvířecího mazlíčka. Pomalu postupujte až k oblasti hrudníku a břicha. Oblast velkých svalových skupin hrudních, pánevních končetin a záda nechte suchá. Při prudkém ochlazení po zátěži totiž hrozí zhoršené prokrvení.

Při tomto postupu nezapomínejte dávat pejskovi pitnou vodu, ne však ledovou, ale spíše vlažnou. Jako další ochlazovací krok můžete zvolit mokré ručníky, do kterých psa zabalíte. Podle zvěrolékařů pomůže i mokré prostěradlo, které se přehodí přes kotec nebo ohrádku, protože psi mají rádi vlhký vzduch.

Až v konečné fázi chlazení nechte psa si zaplavat v rybníku nebo ho opláchněte zahradní hadicí nebo ve sprše. Jeho tělo se musí předem připravit na ledovou vodu, aby nenastal teplotní šok. Pokud ani tyto metody nepomůžou a bude se vám zdát, že je zvíře přehřáté, raději okamžitě vyhledejte veterináře.

Jak vypadá přehřátý pes?

  • zrychleně dýchá
  • má suchý, horký čumák i horkou kůži
  • zvýšeně sliní, kolem tlamy se může objevit pěna
  • pes může zvracet a mít průjem
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Věda & Vesmír

V jezeře v povodí řeky Amazonky bylo spatřeno velice neobvyklé chování nebezpečných elektrických úhořů

Bydlení

Zařiďte si domácí kancelář. Základem je kvalitní židle

Zavřít reklamu