Dejte si pozor, abyste při kupování dárků nešlápli vedle. Základní chyby

Nakupujte dárky obezřetně
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
18. prosince 2019 08:08 / Depositphotos
  0   0
Dobrý dárek vždy zanechá dlouhotrvající dojem. Naneštěstí ale mají stejný efekt i špatné dárky. Protože je snadné nechat se semlít předvánočním stresem a udělat chybu, je důležité rozpoznat rozdíl mezi promyšleným dárkem a takovým, který až urazí.

Abyste si ušetřili nepříjemnosti, než bude příliš pozdě, zde je seznam několika typických chyb, kterým byste se měli vyhnout. 

Přílišné utrácení

V rámci skvělých svátečních slev a dopravě zdarma je snadné utratit při nákupu dárků spoustu peněz. Když ale překročíte rozpočet, obzvláště proto, abyste na někoho udělali dojem, většinou se vám to ve výsledku nevyplatí. Nejen, že se bude obdarovaný kvůli předraženému dárku cítit špatně, protože ten jeho tak drahý nebyl, ale taky toho budete po svátcích litovat, až vám budou peníze chybět v peněžence.

Darování komplikací

Velká chytrá televize ve výprodeji vypadá jako skvělý dárek, ale jste si jistí, že ten, kterému se ji chystáte dát, má doma dostatek místa nebo něco takového opravdu potřebuje? Nehledě na to, jak výhodnou koupi potkáte, dárek, který způsobí víc problémů než radosti se nevyplatí.

Dvojsmyslné dárky

Buďte opatrní s dárky souvisejícími se vzhledem a životním stylem, jako je třeba krém zjemňující vrásky nebo nářadí na cvičení. I když to myslíte dobře, obdarovaný by si podobná gesta mohl špatně vyložit. To, co považujete za užitečné, může vyznít urážlivě. Poslední, co chceme, je, aby se během Vánoc kvůli nám někdo cítil špatně. 

Kupovat to, co se líbí nám

Možná si myslíte, že vaše kolegyně nebo sestřenice bude milovat váš oblíbený parfém stejně jako vy. Ve skutečnosti je to ale trochu arogantní volba. Ať už je to stylové tričko nebo populární druh líčidla, pokud daného člověka neznáte velice dobře, darování dárků, které příliš zapadají do určitého stylu (obzvláště pokud je to ten váš) mohou působit bezohledně nebo nabubřele. Nezapomeňte na to, že nejcennější jsou dárky, které vyrobíte sami.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu