Češi tráví zimní dovolenou nejčastěji na horách

 Ostatní 
27. prosince 2014 03:50 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nejčastěji tráví Češi zimní dovolenou na horách.  Thinstock
Víc než polovina obyvatel naší republiky vyráží pravidelně na zimní dovolenou, kde podle průzkumu stráví šest až devět dní. Přednost přitom lidé v Česku dávají jednoznačně horám.

Třetina Čechů pak preferuje dovolenou do pěti dnů. Vyplývá to z aktuálních statistik největšího online prodejce zájezdů přes internet na tuzemském trhu. Oproti tomu pobyty na 10 až 13 dní volí jen 10 procent lidí a zimní dovolenou delší než 14 dní si dopřává pouze šest procent turistů. O delší pobyty mají zájem pak výhradně cestovatelé, kteří míří do exotických krajin. Největší zájem o tento druh zájezdů je přes vánoční svátky, nejoblíbenější jsou exotické zájezdy trvající přes Štědrý den i Silvestr.

Češi už tradičně tráví zimní dovolenou nejraději na horách. V letošním roce jsou nejoblíbenější lyžařská střediska v italských Alpách, které si zvolilo 27 procent turistů.

„Itálie je oblíbená pro vysokou kvalitu služeb a perfektně upravené svahy. Pro letošní sezónu byly navíc rozšířeny ubytovací kapacity v italských střediscích Val di Fiemme, Marrileva i Paganela,“ uvedl Michal Tůma, marketingový ředitel jedné z českých cestovních kanceláří.

Asi 26 procent cestujících zamíří naopak raději za teplem. Mezi nejoblíbenější destinace patří Egypt s patnáctiprocentním podílem, Kanárské ostrovy, kam se ročně vydá okolo pěti procent turistů, Kapverdské ostrovy a Spojené arabské emiráty, které osloví po třech procentech lidí. Českou republiku si jako cíl své zimní rekreace s cestovní kanceláří vybere jen něco přes dvě procenta osob.

Zimní dovolená, ať už na hory či k moři, je ale oblíbeným vánočním dárkem. Není třeba kupovat zájezd na konkrétní místo. Cestovní kanceláře dnes nabízejí dárkové poukazy nebo dárkové certifikáty. Právě je velmi často lidé věnovali pod stromeček svým blízkým.

„Ne všichni si troufnou koupit dovolenou jako dárek, protože neznají přesné preference člověka, kterého obdarovávají. Nevědí, jakou by si vybral lokalitu, ubytování či termín zájezdu,“ vysvětlil Tůma.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Pozor na falešné seznamky. Vydělávat na konverzaci s neexistujícími lidmi není přímo nezákonné

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu