Staré rifle můžete snadno proměnit v praktickou zástěru. A takřka bez šití

 Dílna 
29. července 2018 09:20 / Marie Popelková
  0
📷
9 fotografií v galerii
Staré džíny je škoda hodit do koše Shutterstock
Zástěra je velmi praktická a využijete ji v kuchyni i na zahradě. Pokud za ni nechcete utrácet peníze v obchodě, vyrobte si ji sami doma, a to ze starých riflí. Výhodou je, že ji lze vyrobit bez použití šicího stroje.

Při úklidu svého šatníku možná narazíte na džíny, které už dávno nenosíte. Byla by škoda je ale vyhodit do koše. Zkuste z nich vyrobit praktickou zástěru do kuchyně nebo na zahradu. Je to velmi snadné a zvládne to opravdu každý.

Představíme vám dva návody. V jednom se šití vyhnete zcela, ve druhém ho bude naprosté minimum. Každopádně se obejdete bez šicího stroje. O tom, co vše lze vyrobit ze starých svetrů, jsme psali zde.

Zástěra do kuchyně

Při smažení či vaření stačí chvilka a už máte špinavé oblečení. Z toho důvodu nosí hospodyňky zástěry, které vám vaše civilní oblečení dokáží uchránit. Jednu takovou si můžete vyrobit ze starých džín.

Co budete potřebovat

  • staré rifle
  • barevné látky na obšití
  • stuhy na uvazování
  • šicí potřeby (jehla, nit, špendlíky, nůžky)

Jak na to

Ustřihněte jednu nohavici přímo pod kapsou a rozkrokem. Odstřihněte zadní kapsy přímo u švu a pomocí nůžek odstraňte jejich spodní stranu. Pak celou nohavici podélně rozstřihněte. Přeložte na polovinu a vystřihněte po straně klínek. Tím máte prakticky hotový základní tvar zástěry.

Okraje můžete obšít barevným pruhem látky, ale nemusíte. Kraje totiž není třeba za každou cenu začisťovat, časem se samy efektně otřepí. Ustřihněte si stuhy na zavazování a našijte je na horní část zástěry. Pokud se vám chce, můžete si ještě na zástěru přišít kapsičku.

Chcete-li obvod zástěry přeci jen začistit, nastříhejte si proužky barevné látky široké cca 8 - 12 cm. Přehněte je podélně a přežehlete. Přišpendlete po obvodu zástěry a našijte.

Zástěra na zahradu

Praktická je i zástěra na zahradu. Její výroba je ještě snazší než v prvním případě. Tentokrát si totiž vystačíte jen se starými džínami a nůžkami. Jehlu a nit potřebovat nebudete.

Jak na to

Začněte tak, že odstřihnete rifle asi 3 cm pod zadními kapsami. Potom je odstřihněte od začátku zipu podél pasu až k bokům. Na bocích nohavice prostřihněte od shora dolů a vaše zástěra je hotová. Zapnete si ji díky knoflíku a v kapsách si můžete ukládat zahradnické náčiní.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu