Perfektní místa, kam vmáčknout poličky, pokud doma bojujete s místem

 Dům 
29. července 2018 16:09 / Marie Popelková
  1   2
📷
4 fotografie v galerii
Určitě doma máte místo na další poličky, i když vám to tak nepřipadá Pixabay
Úložného prostoru není nikdy dost. Obzvláště pokud bydlíte v malém bytě. Pokud nemáte místo na to, abyste si pořídili další skříňky, určitě dokážete dovnitř vmáčknout pár poliček navíc. Projděte svůj byt a zvažte následující možnosti.

Nad dveřmi

Pokud máte dveře v rohu místnosti, díváte se na několik potenciálních čtverečních centimetrů úložného prostoru. Jednou ze skvělých věcí na rohové poličce je, že je mnohem hlubší než ty, které byste běžně pověsili na zeď, a tak do ní můžete uložit větší věci. I když dveře nejsou v rohu, pokud nad jejich rámem máte byť jen trochu místa, pořád nad ně můžete umístit poličku.

Nad pohovkou

Prostor nad pohovkou se skvěle hodí pro vystavení umění, fotografií nebo dalších dekorací. Stejně tak je to ale vhodné místo pro extra úložný prostor. Akorát se nezapomeňte ujistit, že je polička dostatečně vysoko, abyste se o ni nebouchali do hlavy.

Nad topením

Radiátory jsou jednou z nejběžnějších variant topení, jejich nevýhodou ale je, že limitují prostor, kam se dá umístit nábytek. Získejte kousek tohoto prostoru zpátky tak, že nad ně pověsíte poličky.

Podél chodby

Jediná polička umístěná po celé délce chodby může zajistit hromadu úložného prostoru navíc. Když ji pověsíme tak, aby nám nevadila v pohybu, vejde se i do těch nejužších chodeb.

Nad televizí

Poličky nad televizí kromě místa navíc způsobí, že televize sama o sobě nebude mít tak velký vizuální dopad na vzhled celého pokoje. Pokud do ní uložíte knížky, vybalancujete atmosféru celé místnosti a esteticky ji zjemníte.

Nad pracovním stolem

Poličky nad pracovním stolem se přímo nabízí k tomu, abyste na ně naskládali odbornou literaturu, do které můžete nahlížet při práci. Když si budete chtít na nějakou dobu od práce odpočinout, můžete knihy postavit hřbetem ke zdi a vytvořit tak zajímavý a moderní designový prvek. Zde je tip na originální poličku, kterou si můžete vyrobit sami doma.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu