Ničí vám hmyz úrodu ovoce? Zbavte se jich pomocí pastí

Pokud se do ovoce pustí vosy, můžete ho rovnou vyhodit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
29. července 2018 12:09 / Shutterstock
  4   0
Nemůžete se dočkat, až se zakousnete do prvního zralého ovoce ze zahrádky? Děsí vás ale představa, že se uvnitř bude ukrývat nenechavá vosa? Vyrobte si speciální pasti, které nedají hmyzu šanci.

Zaručený úspěch při chytání vos zajistí past z PET láhve, kterou zvládnete vyrobit za několik minut. Nejprve za pomocí nůžek nebo nože odřízněte zhruba třetinu láhve s hrdlem. Zbylou část naplňte sladkou šťávou nebo dovnitř nasypte kousky ovoce. Odstřižený kousek nyní přiklopte tak, aby hrdlo směřovalo ke dnu. Oba kusy láhve k sobě pořádně přilepte lepicí páskou. Na závěr stačí udělat otvory na provázky a pověsit na strom. Vosy vlezou do pasti, ale přes úzké hrdlo PET láhve se ven s roztaženými křídly nedostanou. Trápí vás hmyz doma? Jak se ho zbavit, jsme psali zde

Pomůže zavařovačka

Skvěle vám poslouží i zavařovací sklenička se šroubovacím víčkem od marmelády. Dno nechte pokryté porcí sladké marmelády, abyste hmyz přilákali. Do víčka udělejte šroubovákem díry. Myslete však na to, že musí být dostatečně velké, aby dírou hmyz prolezl dovnitř. Past můžete položit na zem pod strom nebo pověsit opět na provázek nebo na ohebný drát.

Vosy příliš nemilují výrazné éterické oleje. Můžete je proto zkusit od vaší úrody odlákat kombinací oleje a hřebíčku. Lehce jej připravíte doma. Stačí, když povaříte celé hřebíčky v rostlinném oleji a následně je necháte ještě louhovat. Poměr by měl být pět hřebíčků na jednu polévkovou lžíci oleje. Připravenou směsí lze naplnit dózičky a rozvěsit je po stromě. Nevoní jim ani olejíček z citronové trávy. Ten vosy udrží v dostatečné vzdálenosti, proto ho můžete používat i jako velice příjemný přírodní repelent.

Jdou i koupit

Pokud se vám do výroby nechce, v obchodě můžete pasti pořídit. K dostání jsou skleněné nebo z pevného plastu. Ceny se pohybují v řádech stovek korun.  

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu