Chyby, kterých se dopouštíme při zařizování prvního bytu

 Dům 
02. srpna 2018 12:00 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nedopusťte se ve vašem prvním bytě začátečnických chyb Shutterstock
Stěhování se do našeho prvního domova patří k vůbec nejradostnějším okamžikům. I když se většinou nemůžeme dočkat, až si všechno zařídíme podle svého, v momentálním nadšení se můžeme dopustit mnoha začátečnických chyb. Čtěte, které to jsou, abyste jim mohli předejít.

Nepřemýšlení nad vizí celého domova

Běžná chyba, které si můžeme všimnout v mnoha prvních bytech, je ta, že jejich obyvatelé nezohlednili celkovou vizi. Nepřemýšleli nad tím, jak bude jedna místnost navazovat na další, ale místo toho se zaměřili na jednotlivé místnosti. Je důležité myslet na celkový výsledek a na to, jak jednotlivé prostory nakonec splynou dohromady. Je v pořádku, když musíte bydlení dolaďovat postupně kvůli omezenému rozpočtu. Mějte ale stále na paměti, jak bude vypadat celý byt po dokončení.

Uspěchání procesu

Většinou se stane, že celý proces zařizování našeho prvního domova uspěcháme ve snaze, aby bylo všechno dokončeno co nejdříve. Nakonec skončíme u toho, že nakoupíme příliš mnoho nábytku v jednom obchodě místo toho, abychom počkali a šetřili na několik pěknějších kousků, které by se daly do našeho bytu zakomponovat.

Nevyzkoušení malířských barev

Nemálo lidem už se přihodilo, že se rozhodli pro určitou barvu, protože měli pocit, že se skvěle hodí do jejich domova. Doma strávili celé hodiny malováním a nedočkavě čekali, až barva zaschne. Teprve potom, co byla barva suchá, zjistili, že odstín je úplně špatný, a nakonec zůstali buď nespokojení nebo museli místnost přemalovat. Právě z toho důvodu je dobré barvu vyzkoušet přímo na stěně a klidně i několik dní počkat, než se rozhodneme natřít celý pokoj.

Nezvážení osobitosti prostoru, se kterým pracujete

Někdy se stává, že mladé dvojice vybírají barvy do své domácnosti na základě toho, že je viděli v bytech přátel nebo na obrázcích online. Barva stěny se může měnit podle toho, jak světlá místnost je nebo podle toho, jaký odstín má podlaha nebo kachličky. Vždycky je lepší vše doma vyzkoušet než vybírat podle vkusu někoho jiného. Když máme omezený rozpočet, musíme přemýšlet nad tím, co si pořídit jako první.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se k Soukupovi nestěhuje. Pro své děti naopak předělává pokojíčky ve vlastním domě

Styl

Každé znamení vystihuje jedno slovo: Štíři bývají tajemní, Panny pořádné a Raci intuitivní

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon