Lehá si vám kočka stále na stejnou část těla? Upozorňuje tím na zdravotní problém
Na rozdíl od psa vyhledává geopatogenní zóny. Pokud tedy přemýšlíme, kam v pokoji určitě nestavět postel, je dobré pustit si do domu kočku. Tím, jak je vnímavá vůči negativním energiím, však dokáže být v domácnosti velmi užitečná i pro své páníčky. Snadno totiž rozpozná, že nás bolí břicho, a lehne si na něj. Jak jej zahřívá, bolest ustupuje. Ostatně zná to asi každý, kdo má doma tohoto svéhlavého mazlíčka.
Bolesti břicha bývají zcela identifikovatelné. Jenže řady signálů, které nám vysílá naše tělo, si nemusíme vůbec všimnout. Někdy je dlouhodobě úspěšně ignorujeme s tím, že se nejedná o nic vážného. Opak přitom může být pravdou. I na ně nás umí upozornit kočka domácí s hřejivou strstí. Varuje nás před potížemi, o kterých nemáme ani ponětí. Jestli žijete s kočkou, naslouchejte jí.
Hlava
Jestli se vám kočka často sápe na hlavu a ráda k ní uléhá, vězte, že krom častých bolestí hlavy máte potíže se zvýšeným krevním tlakem. Na místě je návštěva kardiologa.
Hrudník
Nejedna zkušenost hovoří o tom, že když kočka uléhá majiteli na hrudník, hrozí mu nachlazení nebo trpí zánětem dolních cest dýchacích. Ale pozor! Značí to i nemocné srdce a náběh na infarkt. Stejné signály kočka vysílá, pokud si vybírá levé rameno nebo lopatku.
Břicho
Kočka vycítí, že má žena menstruaci, a umí jí ulevit od bolavého bříška. Jestli si ale lehá na spodní část břicha často i mimo cyklus, upozorňuje na problémy s močovým ústrojím nebo reprodukčními orgány.
Záda
Pokud si vám kočka lehne na bedra, jakmile se na pohovce přetočíte na břicho, cítí problémy s ledvinami. Není proto od věci hlídat si pitný režim a zvážit návštěvu odborníka. Příznaky onemocnění ledvin se totiž mohou projevit podle lékařů až za několik let, kdy mohou způsobit řadu nepříjemností.
Nohy
Preference nohou značí častá prochladnutí jejího majitele. Kočka jej ale také může varovat, že má příliš nízký tlak. Pokud nechcete své kočce ublížit, tyto potraviny jí nikdy nedávejte.
Léčivá síla koček
Stejně jako psi se využívají při terapiích i kočky. Felinoterapii, jak se taková léčba nazývá, však není možné provádět u všech. Kočka je totiž tvor svéhlavý a vybírá si, koho bude léčit. Na rozdíl od canisterapie je údajně felinoterapie ještě intenzivnější.