Překvapivé způsoby, jak v domácnosti využít houbičky na nádobí

Možná jste ani netušili, jak mohou být houbičky multifunkční
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
10. března 2019 09:09 / Depositphotos
  26   3
Nejspíš jste už slyšeli o tom, že v klasických houbičkách na nádobí se usazují a množí bakterie, když je pořádně nevymačkáte nebo je neměníte dostatečně často. Pokud kvůli podobným obavám plánujete vyměnit houbičky za hadříky z mikrovlákna, můžete houbičky, které vám ještě doma zůstaly ve skříňce, využít i jinde v domácnosti.

Vyzkoušejte naše tipy, jak využít houbičky jinak než na mytí nádobí.

Vypěstujte si semínka

Chtěli jste si vždycky pořídit malou zahrádku, ale nikdy jste nevěděli, jak na to? Začít můžete třeba s houbičkami. Položte namočenou houbičku na talíř a nasypte na ni semínka. Potom je přiklopte sklenicí, abyste vytvořili něco jako terárium. Potom celé dílo umístěte na místo se spoustou světla a čekejte, dokud vám semínka nevyklíčí.

Dopřejte svým rostlinám adekvátní množství vody

Až vám vyrostou sazeničky, můžete houbičky použít k tomu, abyste jim v květináči zajistili správné množství vody. Vystřihněte z ní kousek tak, aby přesně pasoval na dno květináče, naplňte jej hlínou a zasaďte do něj rostlinku. Houbička zajistí, že se vám rostlina neutopí v případě, že ji přelijete.

Zbavte se přílišné vlhkosti v ledničce

Některé druhy jídla (většina ovoce a obzvláště citrusy) si příliš nelibují ve vlhkosti. Když do zásuvky na ovoce a zeleninu přidáte houbičku, pohltí všechnu přebytečnou vlhkost a jídlo vám zůstane déle čerstvé.

Vyrobte si chladící pytlíčky

Je to naprosto snadné, ale velmi efektivní. Namočte houbičku, trochu ji vymáčkněte, zabalte do uzavíratelného sáčku a nakonec dejte do mrazáku zmrazit. Na druhý den si balíček můžete přibalit do boxu se svačinou, aby se vám jídlo nezkazilo. V létě se vám tento trik bude hodit ještě víc, když se například budete chystat na piknik v parku.

Chraňte svoji podlahu

Vůbec není potřeba kupovat speciální kolečka z plsti, aby vám nábytek nepoškrábal podlahu. Stačí z houbiček vystřihnout menší kolečka a přilepit je lepidlem k nohám nábytku. Ať už houbičky využíváte jakýmkoliv způsobem, měli byste o nich vědět několik základních informací.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu