Zábava pro děti. Vyrobte jim labyrint z brček a krabice od bot

Díky labyrintu si díte procvičí trpělivost a zlepší schopnost soustředit se
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
22. března 2019 08:35 / Pinterest
  3   0
Zbyla vám doma krabice od bot? Pak ji nemusíte hned vyhazovat. Víko může skvěle posloužit pro výrobu jednoduchého labyrintu, který budou vaše děti milovat.

Současné děti mají spousty moderních hraček i her. Ale obvykle je nejvíce potěší úplná maličkost, třeba kousek krabice, z níž si samy mohou něco vyrobit. A stejně tak jim velkou radost udělá i labyrint, který jim můžete s jejich pomocí vyrobit sami doma. Navíc je to hrozně jednoduché.

Zábavné i poučné

Díky labyrintu si dítě procvičuje nejenom svou zručnost, ale trénuje tím také svou trpělivost a schopnost soustředit se. Takže tato hra je nejenom zabaví, ale zároveň také něčemu naučí. 

Potřebujete

  • plastová brčka na pití
  • nůžky
  • tavnou pistoli nebo lepidlo
  • víko od krabice
  • kuličku

Nejprve rozvrhněte

Než se vám rozehřeje tavná pistole, labyrint si přibližně rozvrhněte. Pokud nechcete brčka lepit rovnou, překreslete si velikost víčka na papír a podle něj si namalujte cestičky. Pamatujte, že musí být natolik široké, aby kulička snadno všude projela. Nebojte se to dětem udělat složitější. Alespoň budou mít důvod se ke hře vracet a dotáhnout ji až do konce. Vytvořte proto v bludišti několik slepých cest a nezapomeňte také na označení start a cíl. V cíli můžete udělat do víčka i otvor, kterým se kulička dostane ven. Pokud jste s výsledkem spokojeni, můžete na to jít naostro.

Zapojte i děti

Nastříhejte si na různé délky brčka. S touto činností vám mohou pomoci i děti. Dno víka můžete polepit barevným papírem, aby bylo veselejší. Pomocí tavné pistole nebo lepidla pak jedno po druhém vlepte podle plánku do kartonového víka. Nechejte lepidlo dobře zaschnout a pak bludiště nechejte rovnou otestovat těmi nejpovolanějšími. A pokud vám zůstala nevyužitá krabice, můžete ji použít pro výrobu další skvělé hračky, kterým je domeček pro panenky. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu