Zábava pro děti. Vyrobte jim labyrint z brček a krabice od bot

Díky labyrintu si díte procvičí trpělivost a zlepší schopnost soustředit se
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
22. března 2019 08:35 / Pinterest
  3   0
Zbyla vám doma krabice od bot? Pak ji nemusíte hned vyhazovat. Víko může skvěle posloužit pro výrobu jednoduchého labyrintu, který budou vaše děti milovat.

Současné děti mají spousty moderních hraček i her. Ale obvykle je nejvíce potěší úplná maličkost, třeba kousek krabice, z níž si samy mohou něco vyrobit. A stejně tak jim velkou radost udělá i labyrint, který jim můžete s jejich pomocí vyrobit sami doma. Navíc je to hrozně jednoduché.

Zábavné i poučné

Díky labyrintu si dítě procvičuje nejenom svou zručnost, ale trénuje tím také svou trpělivost a schopnost soustředit se. Takže tato hra je nejenom zabaví, ale zároveň také něčemu naučí. 

Potřebujete

  • plastová brčka na pití
  • nůžky
  • tavnou pistoli nebo lepidlo
  • víko od krabice
  • kuličku

Nejprve rozvrhněte

Než se vám rozehřeje tavná pistole, labyrint si přibližně rozvrhněte. Pokud nechcete brčka lepit rovnou, překreslete si velikost víčka na papír a podle něj si namalujte cestičky. Pamatujte, že musí být natolik široké, aby kulička snadno všude projela. Nebojte se to dětem udělat složitější. Alespoň budou mít důvod se ke hře vracet a dotáhnout ji až do konce. Vytvořte proto v bludišti několik slepých cest a nezapomeňte také na označení start a cíl. V cíli můžete udělat do víčka i otvor, kterým se kulička dostane ven. Pokud jste s výsledkem spokojeni, můžete na to jít naostro.

Zapojte i děti

Nastříhejte si na různé délky brčka. S touto činností vám mohou pomoci i děti. Dno víka můžete polepit barevným papírem, aby bylo veselejší. Pomocí tavné pistole nebo lepidla pak jedno po druhém vlepte podle plánku do kartonového víka. Nechejte lepidlo dobře zaschnout a pak bludiště nechejte rovnou otestovat těmi nejpovolanějšími. A pokud vám zůstala nevyužitá krabice, můžete ji použít pro výrobu další skvělé hračky, kterým je domeček pro panenky. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu