Dodejte stěnám novou šťávu. Použijte textil, sklo i kámen

 Dům 
27. března 2019 10:58 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zajímavou stěnu udělá tapeta Depositphotos
Velkou plochu interiéru tvoří stěny, podlaha a strop. Oživte prostor zajímavými zdmi, které nemá každý. Kreativitě se meze nekladou. Použít můžete přírodní kámen, textil a také sklo.

U podlahy si člověk vybere z různé škály koberců, plovoucích podlah nebo linolea a podobných věcí. Fantazii můžete použít ale i u stěn. Odvažte se a sáhněte po oblíbeném materiálu nebo zvolte barvu, o které jste vždy snili.

Kámen a sklo

Kromě klasicky bílé nebo barevné stěny můžete sáhnout po textilu, keramických obkladech jako třeba přírodním kameni, po dřevěných palubkách nebo skleněných stěnách. Výborné jsou i nové tapety nebo atypická výmalba.

Textilie v rámu

Napínané textilie v pevně uchyceném rámu jsou novinkou, která dokáže překvapit. Promění stěny i strop a dokáží vytvořit i novou příčku. Jsou příjemné na dotek a nabízejí nekonečnou škálu barev, textur, perleťových efektů i využití vlastních motivů.

Proti tapetě textilie nekopírují nepřesnosti podkladu, ale vytvářejí hladký povrch. Zvolit lze i geometrické nebo obloukové tvary. Přitom je snadno vyměníte za jiný motiv a nasadíte ho do už existujícího rámu. Speciální textilie mají mnoho dobrých vlastností. Patří mezi ně například pevnost, snadná údržba, odolnost proti vlhkosti nebo pružnost.

Podlaha i stěna v jednom duchu

Nečekaný krok uděláte v případě, že zvolíte stejný podklad na podlahu i na stěnu. Použít můžete třeba dřevo nebo obklady. Příliš moc by asi byla jednolitá tmavá nebo výrazná barva, nic ale nepokazíte světlou barvou nebo různými potisky případně kombinací barev.

Vodopád i Spiderman

Použít můžete i tapety. Zvolit si lze styl od jednoduchých barev až po různé motivy. Díky tapetě se tak můžete ocitnout v přírodě na zelené louce, ve vysokých skalách, poblíž vodopádů, uprostřed nočního New Yorku, ale také na závodní automobilové dráze nebo třeba na záchranné misi se Spidermanem.

Éterické sklo

Celoskleněnou stěnu můžete použít například na rozdělení kuchyně od obývací části. Vše je z kaleného skla, které je odolné vůči rozbití, ale na druhé straně se snadno očistí. Sklo může být jednoduché, ale klidně se nebojte ani barevných geometrických obrazců.

Přírodní kámen

Luxusně vypadá přírodní kámen, za který si ale také připlatíte. Povrchová úprava působí přirozeně a zachovává si svůj původ a kvalitu. Zvolit můžete kámen s přírodním matným povrchem, ale také upravený luxusní lesk. Nemusíte se bát ani tmavých barev, obzvlášť když máte prostor osvětlený denním světlem. O materiálech pro podlahy jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu