Velikonoční tvoření: Ze skořápek si udělejte svíčky

Ozdobte si velikonoční stůl těmito krásnými svíčkami
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dílna 
25. března 2019 13:36 / Pinterest
  0   0
K Velikonocům patří vejce. A co si z nich vyrobit svíčky, které ozdobí váš sváteční stůl? A navíc vám s tím mohou pomoci děti.

Vejce jsou bezesporu jedním ze symbolů Velikonoc. A těch bývá v tomto období v každé domácnosti dostatek. Vajíčka můžete využít prakticky beze zbytku, včetně skořápek, které obvykle končí v koši. Díky nim si můžete vyrobit krásnou dekoraci na stůl.

Vajíčková svíčka

Výroba jarní svíčky je tak jednoduchá, že ji hravě zvládnou i děti. Takže se nebojte je přizvat. Můžete totiž vytvořit hned dva druhy svíček.

Potřebujete

  • vyfouklé skořápky nebo půlky
  • voskovou drť nebo zbytky svíček
  • voskové pastelky
  • knot
  • 2 kastrůlky
  • vodu
  • starou lžíci

Svíčka à la vejce

V prvním případě si můžete vyrobit svíčku ve tvaru celého vajíčka. Nejprve si vyfoukněte vajíčko. Udělejte však pouze jednu větší dírku na užší spičce skořáky. Vajičku uvnitř promíchejte třeba špejlí a vylijte ven. Prázdnou skořápku si dejte do kartonu od vajíček, aby se vám s ní lépe manipulovalo. Pak si připravte vosk. Voskovou drť rozehřejte ve vodní lázni a přidejte do něj kousky voskových pastelek, aby se vám krásně obarvil. Pokud chcete vícebarevné svíčky, rozlejte si rozehřátý vosk nejprve do několika mističek a v nich teprve rozmíchejte jednotlivé odstíny voskovek. Hotovou směs nalijte do skořápky, zapíchněte knot a nechejte chvíli odstát. Pak upravte knot tak, aby vám stál na středu a nechejte svíčku pořádně ztuhnout. Nakonec opatrně vyloupněte voskové vajíčko ze skořápky. A první dekoraci máte hotovou.

Skořápková svíčka

Druhá varianta svíčky je ještě jednodušší. Potřebujete půlky rozklepnutých skořápek, do nichž nalijete rozehřátý a případně obarvený vosk, zapíchnete knot a necháte ztuhnout. Pokud chcete svíčku něčím vylepšit, pak si skořápky můžete před nalitím vosku ozdobit, třeba pomocí pěny na holení. Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Tip na závěr

Pokud milujete vonné svíčky, pak použijte vonný vosk a nebo do něj kápněte trochu oblíbeného esenciálního oleje. Svíčka vám pak váš interiér krásně provoní.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v Karibiku

Věda & Vesmír

Vědci odhalili gigantické prohlubně v Jupiteru. Některé z nich mají hloubku až 130 tisíc kilometrů

Bydlení

Pořizujete si elektrický zubní kartáček? Poradíme, která kritéria jsou nejdůležitější

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu